Materiał Partnera

Drewniane schody, jako stylowy element wystroju

Drewniane schody, jako stylowy element wystroju

Drewno to bardzo ciekawy materiał, który odpowiednio zaimpregnowany i pielęgnowany posłuży nam przez wiele lat. Dekoracje oraz elementy wykończeniowe z tego surowca cieszą się niezmiennie zainteresowaniem wśród klientów, którzy cenią ciepłą i klimatyczną atmosferę w swoim domu, mieszkaniu lub firmie. Drewniane schody ocieplą każde wnętrze, a drewniana balustrada ozdobi nasze mieszkanie.

Markiel Piotr Stolarstwo to przedsiębiorstwo, którego pracownicy o drewnie wiedzą wszystko. Zajmujemy się produkcją drewnianych schodów od 1993 roku i przez ten czas systematycznie poszerzamy ofertę. Usługi stolarskie oferowane przez nasz zakład obejmują także tworzenie balustrad, wykończenie wnętrz, stolarskie elementy wykończeniowe czy drzwi drewniane. Realizujemy najbardziej wymyśle projekty do wykonania, których wykorzystujemy wyłącznie drewno najwyższej klasy. Dzięki bogactwu kolorów i wzorów możemy dobrać coś do salonu, sypialni czy biura. 

Drewniane schody to stylowy dodatek

Drewno często kojarzy nam się z elegancją. Szczególnie to ciemne wprowadza klimat starych czasów do współczesnych wnętrz i przywodzi na myśl klimatyczne pałace. Niewątpliwą zaletą schodów drewnianych jest fakt, że są one lekkie i o wiele łatwiej je postawić lub zamontować niż schody betonowe. Musimy przygotować ich projekt niezależnie od konstrukcji domu. Jednak dobrze je zbudować na etapie wykończenia przed położeniem podłóg i wniesieniem mebli. Nie zalecamy samodzielnego montażu takich schodów. Trzeba uwzględnić dobry kąt nachylenia i upewnić się, że są dobrze przymocowane do płaszczyzny za pomocą odpowiednich wsporników. Na ostateczny wygląd drewnianych schodów poza naszymi preferencjami wpływ ma, chociażby ilość miejsca, jakie mamy na ich postawienie. Jednak mogą być one ciekawym elementem aranżacji, zwłaszcza jeśli możemy zagospodarować miejsce pod nimi! Nasi pracownicy dokonają pomiaru wysokości pomieszczenia, szerokości otworu w stropie, ilości miejsca na klatce schodowej lub w pokoju, do którego mają one prowadzić. Montaż trwa kilka godzin lub kilka dni w zależności od stopnia skomplikowania projektu, ilości elementów składowych i ich rozmiarów lub wagi. Drewno w zależności od zamówienia może być surowe lub już wstępnie wykończone. Do samego montowania wykorzystujemy najwyżej jakości produkty oraz sprzęt.

Jaki rodzaj schodów wybrać?

Dużo zależy od tego, gdzie schody mają stanąć, ile mamy miejsca na ich zamontowanie i co podoba nam się najbardziej. Nie bez znaczenia jest również ile osób dziennie, będzie po nich chodzić. Zazwyczaj schody wykonuje się z rodzimego drewna jak klon lub z egzotycznych gatunków jak tek. Najłatwiejsze do wykonania są proste schody jednobiegowe, które nie mają spocznika lub schody dwubiegowe. W dużych pomieszczeniach sprawdzą się schody wachlarzowe, które potrzebują dużego zakrzywienia. W mniejszych lokalach możemy spotkać schody spiralne, które zajmują niewiele miejsca. Dopełnieniem projektu są drewniane balustrady, które zabezpieczają przed wypadnięciem i pomagają przy wchodzeniu i schodzeniu. Drewno może być łączone ze szkłem lub metalem.

Opracowanie:
Kozy, Chabrowa 30
tel. 603 309 255
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz