Materiał Partnera

Drewniane elementy wykończeń w domach

Drewniane elementy wykończeń w domach

Drewno stanowi uniwersalny materiał, z którego nie tylko wybudujesz dom, ale również go wykończysz. Nawet jeśli ufasz trwałości cegły, a zawsze marzyłeś o domu z drewnianą elewacją – to da się osiągnąć. Drewno jako materiał stosowany we wnętrzach przeżywa swój renesans. Dotychczas najczęściej używało się go do budowy podłóg, schodów czy parapetów. Obecnie do łask wracają boazerie i deski elewacyjne.

Drewno jest materiałem uniwersalnym. Możesz się zdecydować na dom cały w drewnie.

Plastyczność drewna pozwala uzyskać ciekawe efekty elementów ozdobnych – tj. parapetów, tralek i poręczy przy schodach. Drewno jest trwałym i naturalnym materiałem, który świetnie nadaje się na zewnątrz. Można wykonać z niego elewację, wykorzystując łączone deski elewacyjne – informuje ekspert z firmy Rakdrew.

Deski elewacyjne

Drewno odpowiednio zabezpieczone jest odporne na działanie warunków atmosferycznych i szkodników. Domy pokryte deskami elewacyjnymi zyskują niepowtarzalny charakter. Drewnianym elementom wykończenia domu można za pomocą bejc, olejów czy lakierów nadać dowolny kolor.  Można też zabezpieczyć i podkreślić naturalność barwy i faktury drewna. Decydując się na drewnianą elewację, zyskujesz dom, który wygląda unikatowo. Dodatkowo deski elewacyjne nie pokruszą się jak tynk. Zabezpieczona odpowiednio drewniana elewacja będzie służyło przez dziesiątki lat, nabierając z czasem coraz więcej charakteru i uroku.

Boazeria

Jedną z kluczowych decyzji dotyczących wykończenia wnętrza jest wygląd ścian. W wielu współczesnych wnętrzach stawia się na połączenie drewnianych elementów z gładką ścianą. Drewnem można pokryć dolną część ściany do wybranej wysokości. Niektórzy stawiają na boazerię tylko w wybranej partii pomieszczenia, pozostałe pozostawiając klasyczne. Bardzo istotną rolę w obu rozwiązaniach odgrywa współgranie koloru drewna i ścian. Odważniejsi stawiają na drewniane wykończenie całych pomieszczeń. Stylowo wyglądają różnokolorowe połączenia drewnianych podłóg i ściennej boazerii. Wyobraź sobie ciemne drewniane ściany połączone z jasną, dębową podłogą – klasa, elegancja i nowoczesność.

Poręcze, parapety i progi

Niezależnie od stopnia, w jakim miłujesz drewniane elementy w domu, to parapety, poręcze i progi z drewna są rozwiązaniem klasycznym. Odpowiednio dobrane zaspokoją potrzeby estetyczne i praktyczne każdego. Drewniane parapety są łatwe w pielęgnacji. Możliwości zdobienia drewna sprawiają, że możesz mieć parapet w dowolnym stylu, ale wciąż wykonany z naturalnego drewna. Drewniane progi są eleganckie i klasyczne. Podobnie rzecz się ma z poręczami schodów, te z drewna nadają domowej przestrzeni ciepła i ponadczasowego piękna.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz