Materiał Partnera

Drewniana podłoga, piękny powrót do tradycji

Drewniana podłoga, piękny powrót do tradycji

Wykończenie domu, mieszkania lub biura wiele mówi o właścicielu i osobach korzystających z danego pomieszczenia. Dziś szukając materiałów naturalnych i ekologicznych coraz częściej zwracamy się w stronę drewna. To wdzięczny produkt do pracy, z którego powstają piękne meble, blaty czy podłogi drewniane. Czy warto decydować się na drewniane wykończenie salonu lub biura?

Manufaktura Drewna Komes to firma, która docenia drewno jako materiał i która od lat zajmuje się podłogami oraz parkietami. Istniejąc na rynku od niemal 25 lat zdobyliśmy wiedzę a nasi pracownicy doświadczenie jak pracować z tym wymagającym materiałem, jak dobierać odpowiedni rodzaj drewna do końcowego produktu oraz jak dbać o podłogi tworzone w naszej firmie.

Czy drewno to na pewno dobry pomysł?

Największą zaletą drewna jest jego naturalność, trwałość a przede wszystkim niepowtarzalność! Nie znajdzie się dwóch identycznych desek. Tego rodzaju posadzkę układa się zazwyczaj w sypialni, pokojach dziennych i salonach. Dzisiaj istnieje jednak wiele sposobów na konserwację drewnianych wyrobów, co sprawia, że można je wykorzystać również w kuchni czy przedpokoju bez obaw, że zniszczy je woda czy wilgoć. Jeśli zależy nam na przytulnym wykończeniu wnętrza, ekologicznym wyborze odpowiednim dla naszego zdrowia, powinniśmy wybrać parkiet na naszą podłogę. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się, jaki typ podłogi nas najbardziej interesuje. Czy chcemy deski, parkiet drewniany czy może podkreślającą charakter każdego wnętrza mozaikę? Różnią się one miedzy sobą rozmiarami układanych elementów, kolorystyką oraz sposobem dopasowania do siebie desek lub deseczek. Następnie należy wybrać gatunek i klasę drewna. Zależy od tego jego wytrzymałość, sposób pielęgnacji oraz faktura. W naszej firmie znajdą Państwo jednolite deski oraz elementy z wyraźnym zarysowaniem słojów, z mniejszymi lub większymi sękami i w różnej kolorystyce. Na końcu warto poświęcić chwilę nad wyborem wykończenia. Dodatkowe elementy oraz lakierowanie, olejowanie, szczotkowanie czy bejcowanie mają duży wpływ na ostateczny wygląd naszej podłogi.

Jak ułożyć drewnianą podłogę?

Manufaktura Drewna Komes w swojej ofercie skierowanej do klientów indywidualnych oraz firm posiada przede wszystkim: parkiet pałacowy (rozety, bordery), podłogi postarzane, parkiety lite, deski, parkiety warstwowe, podłogi sportowe, schody, tarasy z drewna i kompozytów. Parkiet tworzy się z mniejszych elementów nazywanych klepkami. Mają one różną grubość (do 2cm), różne długości (od 20-55cm) i szerokość (do 10 cm). W zależności od ich rodzaju oraz upodobań klientów można ułożyć je w określony wzór np. jodełkę, cegiełkę czy kwadrat. Można również stworzyć parkiet dekoracyjny, który jest mieszanką różnych rodzajów drewna w różnych kolorach. Mozaika tworzona jest z niewielkich rozmiarów deszczułek. Panele podłogowe to dziś najbardziej popularne rozwiązanie. Składają się z warstw, od których zależy ich ostateczna grubość.

Opracowanie:
Kalinówka 44A
tel. 81 746 33 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz