Artykuł sponsorowany

Drewniana podbitka dachowa ze Składu Tarcicy Bielany | Wskazówki

Drewniana podbitka dachowa ze Składu Tarcicy Bielany | Wskazówki

Jeżeli zależy Ci na estetycznym wykończeniu tarasu lub okapu dachu, rozważ instalację drewnianej podbitki dachowej. Idąc za radą specjalisty ze Składu Tarcicy Bielany, dobrze zamontowana podsufitka to najlepszy sposób ochrony dachu przed uszkodzeniami mechanicznymi i świetna osłona wrażliwych elementów konstrukcyjnych. Sprawdźmy, jakie drewno najlepiej sprawdzi się na drewniane podbicia, i o czym pamiętać w czasie przeprowadzania prac.

Podbitka dachowa – montaż

Podsufitka dachowa stanowi wykończenie połaci wysuniętych poza obrys ścian zewnętrznych budynku, a jej instalacja przypada na etap wykańczania budynku. Prawidłowo zamontowana chroni krokwie przed zawilgoceniem i degradacją materiału. To także świetna osłona przed wiatrem, który osłabia izolacyjność termiczną dachu. Specjalista ze Składu Tarcicy Bielany dodaje, że podbitka chroni dach przed gryzoniami, owadami i ptakami. Te ostatnie są szczególnie uciążliwe, ponieważ poszukując schronienia pod dachem często dziurawią folie, obniżając izolacyjność dachu.

Obecność podsufitki chroni także przed inwazją kun, które są wyjątkowo zwinnymi szkodnikami, i z łatwością przesuwają płyty wełny ocieplające połać. Oczywiście, oprócz kwestii praktycznych, podbitka dachowa pełni funkcję estetyczną, maskując nieoszlifowane elementy konstrukcyjne i folie dachowe

– wyjaśnia pracownik Składu Bielany.

Skład Tarcicy Bielany – drewno na podbitkę

Drewno to surowiec, który świetnie komponuje się ze wszystkimi materiałami elewacyjnymi – tynkiem, kamieniem, cegłą czy aluminium. Jak wskazuje pracownik Składu, do wykonania podsufitki wykorzystuje się zazwyczaj drewno sosnowe, świerkowe lub modrzewiowe, które zostało poddane procesowi suszenia – wilgotność desek nie powinna przekraczać 16%. Aby przyspieszyć prace warto sięgnąć po deski zaimpregnowane. Do wykonania konstrukcji zazwyczaj wykorzystuje się materiały, których grubość nie przekracza 22 mm, a długość – 6 m. W zależności od preferencji możesz sięgnąć po deski proste lub z krawędziami wyprofilowanymi na łączenie metodą pióro wpust.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz