Materiał Partnera

Drewniana architektura ogrodowa – magia natury

Drewniana architektura ogrodowa – magia natury

Masz choć niewielki ogródek przy domu? To dobra wiadomość. Wystarczy odrobina pracy, aby przekształcić go w przestrzeń do relaksu, wypoczynku w rodzinnym gronie czy przyjmowania znajomych w ciepłe dni. Podstawą każdej aranżacji takiej przestrzeni jest oczywiście tzw. architektura ogrodowa, a więc m.in. meble czy altany, które uprzyjemniają spędzanie czasu na łonie natury. Popularność zyskują elementy wykonane z drewna. Zobacz, dlaczego.

Przestrzeń ogrodu jest miejscem, gdzie możesz złapać chwilę wytchnienia. Pielęgnujesz rabaty, przycinasz trawnik i aranżujesz swój przydomowy ogródek tak, by cieszył oko oraz zapewniał odpowiednie warunki do wyciszenia się i oderwania od codziennych problemów i obowiązków. Dlatego też tak ważna jest jego odpowiednia aranżacja. Możesz do niej wykorzystać m.in. elementy wykonane z metalu czy tworzyw sztucznych. Jeśli jednak zależy Ci na jak najbardziej naturalnej dekoracji – sięgnij przede wszystkim po drewno. Wbrew pozorom, sprawdzi się na zewnątrz lepiej niż może się wydawać. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał.

Drewniana architektura ogrodowa – na co zwrócić uwagę?

Czy inwestycja w drewnianą architekturę ogrodową to dobre rozwiązanie? Wiele osób obawia się, że ustawienie mebli ogrodowych z drewna zamiast tych z tworzywa sztucznego będzie się wiązało z koniecznością częstszego „serwisowania” i konserwowania ich. To prawda, że drewno z biegiem lat może stracić swój pierwotny blask i wymagać np. nałożenia świeżej warstwy bejcy. Warto jednak pamiętać, że:

  • drewniane elementy doskonale wkomponowują się w przestrzeń natury, tworząc spójną, stonowaną aranżację,

  • wybór dobrego gatunku drewna do produkcji altany ogrodowej czy mebli do stosowania na zewnątrz pozwala ograniczyć do minimum wnikanie w nie wody,

  • profesjonalna impregnacja wykonana w nowoczesnym tartaku, np. takim jak Mastwood Adrian Koza, pozwala zabezpieczyć elementy konstrukcyjne architekturo ogrodowej na długie lata.

Co równie istotne, wybór drewnianych mebli i innych elementów aranżacji ogrodowej pozwala dokonać zmian w aranżacji. Wystarczy pomalować je na inny odcień, aby zyskały zupełnie nowy design i odmieniły Twoją przestrzeń wypoczynku.

Jak zatem wybrać drewniane meble i inne elementy architektury ogrodowej? Najlepiej sięgnąć do źródła, czyli do oferty tartaków i składów drewna. Dobre surowce, z których powstaną poszczególne elementy, przełożą się na wysoką trwałość i ponadczasową estetykę aranżacji. Dziś można je znaleźć dość łatwo, a inwestycja wcale nie jest tak wysoka, jak mogłoby się wydawać.

Opracowanie:
Bojanówka 17
tel. 501 686 479
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz