Artykuł sponsorowany

Drenaż limfatyczny – na czym polega i kiedy warto go wykonać? Masaże - Lotos

Drenaż limfatyczny – na czym polega i kiedy warto go wykonać? Masaże - Lotos

Drenaż limfatyczny jest rodzajem masażu manualnego, który pomaga zminimalizować opuchliznę kończyn górnych i dolnych, będącej efektem zatrzymywania się wody w organizmie. Pobudza krążenie krwi i usprawnia przepływ limfy, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane. Ponadto, masaż limfatyczny wpływa na poprawę ogólnej kondycji i elastyczności skóry. Sprawdź, jakie są wskazania do wykonania drenażu i co warto o nim wiedzieć. Zapraszamy do lektury!

Jak przebiega drenaż limfatyczny?

Podczas wykonywania masażu limfatycznego, masażystka wykonuje płynne, ale stanowcze ruchy dłońmi na ciele, które odbywają się od części proksymalnych do dystalnych, czyli od kończyn dolnych i górnych w kierunku serca i węzłów chłonnych. Wszystkie czynności wykonywane w trakcie drenażu limfatycznego są delikatne, o niezbyt dużej sile nacisku, dzięki czemu masaż jest niezwykle przyjemny i pozwala się w pełni zrelaksować oraz odprężyć. W trakcie trwania zabiegu, masażysta odnajduje miejsca, gdzie limfa ulega nadmiernemu zatrzymaniu i próbuje pobudzić te obszary ciała do usprawnienia przepływu. Krążenie krwi dzięki uciskom zostaje pobudzone, w efekcie czego opuchlizna wywołana zatrzymywaniem się wody w organizmie zostaje znacząco zredukowana.

Dobroczynny wpływ masażu limfatycznego na organizm

Limfa w organizmie ludzkim pełni bardzo ważne zadania. Przede wszystkim „zbiera”, wszystkie toksyny z organizmu i kieruje je do węzłów chłonnych, skąd trafiają do nerek i są wydalane. W przypadku upośledzenia pracy układu limfatycznego poprzez np. siedzący czy stojący tryb życia, toksyczne substancje są zatrzymywane w komórkach tłuszczowych. Aktywizowanie przepływu limfy pomaga zredukować złogi, zmniejszając obrzęki, przyczyniając się do zminimalizowania ilości tkanki tłuszczowej (redukcja cellulitu), a także usprawnienia działania układu odpornościowego. Ponadto, pozytywnie wpływa na kondycję skóry – ujędrniając i uelastyczniając ją.

Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty drenażu limfatycznego, zaleca się wykonanie minimum sześciu masaży 3 razy w tygodniu, średnio co 2 dni. W ten sposób dobrana częstotliwość zabiegów pozwoli skutecznie rozbić złogi limfy. Jeżeli chcesz w domowym zaciszu zrelaksować się i skorzystać z tego rodzaju masażu, to warto wybrać doświadczony gabinet masażu Lotos z Radomia, w województwie mazowieckim. Dzięki drenażowi limfatycznemu, kończyny stają się lekkie i mniej bolesne. Przeciwskazaniem do wykonania drenażu limfatycznego jest gorączka, infekcja wirusowa lub bakteryjna, zaawansowana miażdżyca, a także aktywna choroba nowotworowa.

Masaże - Lotos

Gabinet masażu Lotos oferuje szeroki wachlarz masaży, obejmujący zarówno całe ciało, jak i punktowe: twarzy, głowy, ramion, pleców, rąk, kręgosłupa, klatki piersiowej oraz stóp. W ofercie znajdują się masaże terapeutyczne, relaksacyjne, odprężające, lecznicze, klasyczne, antycellulitowe, limfatyczne, tkanek głębokich, miodowe i bańkami. Dodatkowo oferuje drenaż limfatyczny, refleksoterapię oraz opracowanie punktów spustowych. Masaże gabinetu szczególnie polecane są osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, napięciem mięśni i ograniczonym zakresem ruchu. Odpowiednio dobrany masaż może poprawić także nastrój i ogólne samopoczucie.

Opracowanie:
Radom, Marii Fołtyn 5A
tel. 576 171 660
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz