Materiał Partnera

Doświadczone biuro rachunkowe – sprawdzony partner w biznesie

Doświadczone biuro rachunkowe – sprawdzony partner w biznesie

Znalezienie dobrego biura rachunkowego nie jest prostym zadaniem. Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza wymaga dużego nakładu pracy i czasu, którego brakuje na załatwianie spraw formalnych. W jakich sprawach może nam pomóc rzetelny księgowy? Czym kierować się przy wyborze konkretnego biura rachunkowego? Na jakie elementy należy zwracać szczególną uwagę?

Biuro rachunkowe – pomoc od założenia firmy po kontrole skarbowe

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w polskich warunkach nie jest łatwym zadaniem. Eksperci branżowi obliczyli, że aby być na bieżąco z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi firm i podatków typowy Kowalski musiałby na to przeznaczyć prawie cztery godziny dziennie. Jest to oczywiście niewykonalne i dlatego mając własne przedsiębiorstwo, dobrze jest dobierać do współpracy sprawdzonych partnerów. Biuro rachunkowe pomoże nam w wielu kwestiach związanych z biznesem. Zakres usług jest dość szeroki, ale możemy wyróżnić kilka obszarów:

  • kadry – czyli wszystkie kwestie związane z pracownikami. Od zatrudnienia pracownika, skierowania go na badania lekarskie, które umożliwią mu podjęcie pracy po rozwiązanie umowy i wystawienie świadectwa pracy. Księgowy podpowie nam, jaka forma zatrudnienia jest najkorzystniejsza, obliczy ilość przysługujących pracownikowi dni urlopu i przypomni o konieczności przeprowadzenia nowego szkolenia z zakresu BHP;

  • podatki – rzecz nieprzyjemna dla przedsiębiorcy, ale konieczna. Doświadczone biuro rachunkowe jest w stanie wskazać najlepszą formę rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Podpowie, które zakupy mogą być zaliczone do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i sprawnie obliczy wysokość podatku VAT, który należy opłacić (lub otrzymać zwrot);

  • kwestie praktyczne – oprócz dużej wiedzy merytorycznej wybrane biuro rachunkowe powinno posiadać szeroką wiedzę praktyczną. Doświadczony księgowy jest w stanie wskazać, które zachowania i praktyki przedsiębiorcy mogą spotkać się z dezaprobatą Urzędów Państwowych oraz jakich zachowań należy unikać.

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

Jedną z podstawowych metod powinno być korzystanie z opinii znajomych przedsiębiorców, którzy już współpracują z danym biurem rachunkowym. Specjaliści z firmy Biuro Rachunkowe Tax Venture Dominika Bysiec, podkreślają, że jedynym czynnikiem, który decyduje o wyborze, nie może być tylko cena. Wysoka jakość świadczonych usług księgowych ma swoją wartość i dlatego też podpisanie umowy z danym biurem powinno być traktowane, jako inwestycja w przyszłość firmy, a nie przymusowy koszt.
Opracowanie:
Kraków, Krzywda 12A lok. B7
tel. 698 921 203
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz