Artykuł sponsorowany

Doskonały sposób na pomoc potrzebującym…

Doskonały sposób na pomoc potrzebującym…

Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo i szukasz skutecznej formy na wzmocnienie pozytywnego wizerunku swojej firmy, nie ma lepszego rozwiązania jak pomoc potrzebującym. Przekazanie darowizny np. na potrzeby domu dziecka to znakomite połączenie skutecznej pomocy i umiejętności dzielenia się swoim sukcesem z innymi. Tego typu niewielkie z perspektywy firmy wsparcie finansowe może mieć ogromne znaczenie z perspektywy placówki na co dzień borykającej się z problemami finansowymi.

Dobry przedsiębiorca to człowiek, który nie tylko potrafi z powodzeniem prowadzić dochodowy biznes, ale również taki, który swoimi sukcesami i zyskami potrafi podzielić się z innymi, także z tymi potrzebującymi. Pomoc najsłabszym, czyli dzieciom, to najszlachetniejsza forma pomocy. Warto zatem rozważyć wsparcie miejsca, które wspiera najmłodszych, którzy nie doświadczyli pełni miłości rodzicielskiej już na samym początku. Jest nim Dom dziecka „Nasz dom Dzieciątka Jezus”, mieszczący w Rudniku nad Sanem w województwie podkarpackim.

Jak (prawie) prawdziwy dom…

Dom Dzieciątka Jezus w Rudniku nad Sanem to placówka, której inicjatorem był ksiądz Czesław Wala. Miejsce to jest ostoją i alternatywą dla dzieci, które ze względu na różne okoliczności nie mogą spędzić dzieciństwa w swoich rodzinach i prawdziwych domach. Dom dziecka w Rudniku nad Sanem oferuje swoim podopiecznym wychowanie w katolickim systemie wartości. Ważnym elementem rozkładu każdego dnia jest modlitwa oraz uczestnictwo w obrzędach religijnych –proszę to usunąć. Wewnętrzny regulamin kładzie szczególny nacisk na poszanowanie drugiej osoby oraz pracę na rzecz wspólnego dobra. W ramach codziennych zajęć wychowankowie domu dziecka mają okazję do poszerzania swoich umiejętności w trakcie różnych warsztatów (np. komputerowych, kulinarnych, umiejętności społecznych itp.), a także uczą się codziennych podstawowych czynności przydatnych w dorosłym życiu (służą temu m.in. dyżury w kuchni, wspólne przygotowywanie posiłków, zakupy, pranie prasowanie itp.).


Pomoc (stale) potrzebna…

Jak każde tego typu miejsce, dom dziecka Dzieciątka Jezus w Rudniku nad Sanem ma swoje stałe potrzeby. Budynek w którym umiejscowiona jest placówka nie jest nowy, co generuje naturalne potrzeby w postaci remontów niektórych pomieszczeń oraz instalacji. Niedawno udało się zebrać kwotę na remont dachu, jednak szkody poczynione przez stary, nieszczelny dach, nadal wymagają renowacji. Niezwykle cenne dla domu dziecka są również dary materialne, szczególnie zaś odzież, a także sprzęt sportowy, chętnie wykorzystywany przez najmłodszych i młodzież do spędzania czasu wolnego. Przekazanie darowizny dla tego domu dziecka z pewnością uczyni życie jego podopiecznych choć odrobinę łatwiejszym i pozwoli opiekunom skutecznie przygotować swoich podopiecznych do dorosłego życia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz