Materiał Partnera

Doradztwo i outsourcing ekologiczny – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Doradztwo i outsourcing ekologiczny – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Usługi z zakresu doradztwa i outsourcingu ekologicznego obejmują pełną obsługę związaną z ochroną środowiska w danej firmie. Firmy outsourcingowe zapewniają weryfikację dokumentacji w tym zakresie, naliczanie opłat środowiskowych oraz profesjonalne konsultacje techniczne i prawne dotyczące wymogów i prawa ochrony środowiska w przedsiębiorstwach oraz prowadzonych inwestycjach.

Jakie zadania w zakresie ekologii możemy zlecić firmie outsourcingowej?

Firmy outsourcingowe działające w branży ekologicznej zapewniają obsługę formalno-prawną w zakresie ochrony środowiska dla przedsiębiorstw i poszczególnych inwestycji. Zajmują się weryfikowaniem przestrzegania norm prawnych dotyczących zachowań proekologicznych i przygotowują wewnętrzne procedury organizacyjne dla danego podmiotu. Dbają o rozliczanie sprawozdań do GUSu oraz naliczanie opłat środowiskowych. Reprezentują także firmę we wszelkiego rodzaju postępowaniach administracyjnych w zakresie ochrony środowiska. Zatrudniając firmę outsourcingową, możemy również liczyć na profesjonalne doradztwo i konsultacje prawne oraz zaproponowanie konkretnych rozwiązań optymalnych dla danego przedsiębiorstwa.

Na Śląsku godną polecenia firmą, która świadczy usługi outsourcingowe w zakresie ochrony środowiska jest Ekologus z Bielska-Białej. Dysponuje ona wyszkoloną kadrą inżynierską oraz zespołem ekspertów, którzy zapewniają kompleksową obsługę doradczo-prawną dla danego przedsiębiorstwa. Działający w firmie Zakład Badań i Ekspertyz wykonuje profesjonalne ekspertyzy i tworzy dokumentację niezbędną do uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych.

Outsourcing ekologiczny – co zyskujemy?

Powierzając opiekę nad przedsiębiorstwem w zakresie ochrony środowiska zewnętrznej firmie, zyskujemy pewność, że wszelkie formalności będą dopełnione bezbłędnie i terminowo, z przestrzeganiem aktualnych przepisów prawnych. Przedsiębiorca oszczędza również znaczne kwoty, które musiałby przeznaczyć na zatrudnienie i szkolenie pracownika odpowiedzialnego za kwestie ochrony środowiska. Decydując się na powierzenie tych obowiązków rzetelnej firmie ma się również gwarancję, że wszelkie formalności będą dopełniane przez kompetentnych ekspertów, a dokumentacja w pełni kompletna. Firma outsourcingowa pomoże nam również we wdrożeniu i późniejszym udoskonalaniu zintegrowanego systemu zarządzania, a także będzie przeprowadzać okresowe przeglądy ekologiczne w danym przedsiębiorstwie.

Opracowanie:
Bielsko-Biała, Jaskółcza 29
tel. 33 496 03 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz