Materiał Partnera

Doradca ubezpieczeniowy to klucz do uzyskania dobrej polisy!

Doradca ubezpieczeniowy to klucz do uzyskania dobrej polisy!

Dzisiaj dziedzina doradztwa ubezpieczeniowego jest szeroko wykorzystywana zarówno przez osoby indywidualne, jak i też przez firmy, fundacje, stowarzyszenia i podmioty publiczne takie, jak szpitale, przychodnie, czy też szkoły. Nie bez znaczenia są również te związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, ponieważ we większości przypadków, wedle prawa są obligatoryjne. Jak jednak wybrać dobrą umowę ubezpieczeniową, skrojoną idealnie do naszego portfela i przede wszystkim potrzeb. Na to pytanie zawsze odpowiada zainteresowanym dobry agent ubezpieczeniowy!

Korzyści ze współpracy z doradcą ubezpieczeniowym

Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, doradcy ubezpieczeniowi są, przez nich obecnie wykorzystywani prawie z takim samym dużym nasileniem, jak w przypadku tych instytucjonalnych. Tego typu eksperci analizują bowiem zachowania rynkowe, oceniają majątek klienta i dokładnie zapoznają się ze wszystkimi warunkami, które mogą być istotne przy tworzeniu indywidualnej umowy ubezpieczeniowej. To właśnie na tym polega praca agentów ubezpieczeniowych, na oferowaniu swoim klientom umów nieszablonowych takich, które ciężko uzyskać zgłaszając się samemu do towarzystwa ubezpieczeniowego, czy też banku z szeroką ofertą polis. Doradca posiada bowiem szerokie kompetencje negocjacyjne, co pozwala na wręcz idealne „projektowanie” umowy dla swojego zleceniodawcy. Wbrew pozorom agenci ubezpieczeniowi nie tylko opiniują dane umowy, czy też pośredniczą w ich zawieraniu, ale jak już wspomniano, współtworzoną warunki dokumentu – mowa przede wszystkim o wysokościach składek miesięcznych, o ilości świadczeń pieniężnych w razie wystąpienia objętego umową zdarzenia losowego, a także o różnych pakietach dodatkowych, które często są bardzo opłacalne.

Jak rozpoznać dobrego doradcę ubezpieczeniowego?

Rozpoznanie dobrego doradcy ubezpieczeniowego, jest stosunkowo łatwo. Wystarczy zwrócić uwagę na lata praktyki danego specjalisty, zapytać o metodologię pracy, to czy przygotowuje on szerokie analizy przez właściwymi działaniami wyszukiwania odpowiednich umów, a także czy współpracuje z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi. Istotne jest także zwrócenie uwagi na szerokość oferty. Powinna ona dotyczyć polis na życie, ubezpieczeń majątkowych i zdrowotnych, OC i AC, ubezpieczeń medycznych, ubezpieczeń grupowych, a także komunikacyjnych, turystycznych oraz transportowych. Wskazówką przy poszukiwaniu dobrego doradcy ubezpieczeniowego, mogą być również pozytywne opinie w Internecie, a także obsługiwanie przez danego eksperta różnych grup klientów – od indywidualnych, przez biznesowych, po publicznych. Wszystkimi wymienionymi cechami, charakteryzuje się firma Ubezpieczenia od A do Z prowadzona przez Wiktorię Drużdżel w Grójcu, w województwie mazowieckim! 

Opracowanie:
Grójec, pl. Wolności 1 lok. 5
tel. 791 330 720
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz