Materiał Partnera

Doradca podatkowy nie tylko dla firm – jak pomoże klientom indywidualnym?

Doradca podatkowy nie tylko dla firm – jak pomoże klientom indywidualnym?

Usługi w zakresie doradztwa podatkowego kojarzą się głównie ze wsparciem dla przedsiębiorców. Jak się jednak okazuje, pomoc profesjonalistów w tym zakresie jest przeznaczona także dla klientów indywidualnych. Najczęściej usługi tego typu związane są z obliczaniem podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli popularnym PIT. Kiedy jeszcze warto zdecydować się na współpracę z doradcą podatkowym?

Właściwie rozliczony PIT

Każdego roku osoby osiągające określony dochód muszą się z niego rozliczyć. Podatek dochodowy od osób fizycznych PIT przysparza jednak często wielu problemów, co przekłada się na nieprawidłowe jego obliczenie. W takiej sytuacji konieczne jest dokonanie stosownych korekt, a złe rozliczanie PIT może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Można ich uniknąć dzięki korzystaniu z usług doradztwa podatkowego dla klientów indywidualnych. Specjalista zajmie się jednak nie tylko rozliczaniem podatku dochodowego od osób fizycznych, ale też innymi kwestiami.

Zalicza się do nich chociażby opodatkowanie dochodów uzyskanych poza granicami kraju. Podatki są również często elementem otrzymanego spadku lub darowizny. W takiej sytuacji brak właściwego rozliczenia się z urzędem skarbowym prowadzi do sporych kłopotów w postaci m.in. kar grzywny, ale nie tylko. Doradztwo podatkowe Andrzej Dębek zajmuje się od wielu lat rozliczaniem zarówno przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych, świadcząc kompleksowe usługi w zakresie wsparcia w sprawach podatkowych. Kiedy jeszcze pomoc może zaoferować osobom, które nie prowadzą własnej działalności gospodarczej?

Wynajmowanie i dzierżawa lokali

Osoby fizyczne wynajmujące lub dzierżawiące lokale również zobowiązane są do płacenia podatków z tym związanych. Warto w takim wypadku udać się do doradcy, który zaproponuje rozwiązania optymalne dla danej sytuacji. Dzięki temu nawet przy wynajmowaniu kilku lokali obciążenia podatkowe nie będą problematyczne. Klienci indywidualni mogą także liczyć na pomoc przy opodatkowaniu lub zwolnieniu z podatków przy sprzedaży wybranych nieruchomości.

Wsparcie doradcy podatkowego jest w tym zakresie dobrym rozwiązaniem, które zapewni wybór właściwej metody uniknięcia kłopotliwych kosztów dodatkowych. Profesjonalne usługi w zakresie doradztwa podatkowego dla klientów indywidualnych mogą być także związane z podatkiem od czynności cywilnoprawnych, czyli popularnym PCC. Jak się zatem okazuje, tego typu wsparcie nie jest przeznaczone wyłącznie dla firm. Oprócz przedsiębiorców doradztwem podatkowym powinny się zainteresować osoby, które nie prowadzą własnej działalności, jednak mają problemy z rozliczaniem się z poszczególnych podatków i chcą w tym zakresie wybrać najkorzystniejsze rozwiązania.

Opracowanie:
Warszawa, Hłaski 10
tel. 22 833 69 02
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz