Artykuł sponsorowany

Dorabianie kluczy samochodowych w autach z immobilizerem

Dorabianie kluczy samochodowych w autach z immobilizerem

Produkowane obecnie samochody wyposażane są w rozmaite systemy zabezpieczające je przed kradzieżą. Jednym z nich jest immobilizer, czyli elektroniczny kod uniemożliwiający uruchomienie auta bez odpowiedniego kluczyka. Jest to dość skuteczne rozwiązanie, jednak staje się problematyczne dla właściciela pojazdu w momencie, gdy utraci on dostęp do jedynego klucza dla konkretnego auta.

Jak działa immobilizer?

W samochodach z immobilizerem montuje się specjalny transponder. To właśnie w nim zakodowany jest sygnał, który jest tożsamy z tym generowanym przez kluczyk. Jeśli przy próbie otwarcia pojazdu kod w obu elementach wykazuje zgodność, możliwe jest odblokowanie auta. Co ciekawe, w nowszych samochodach stosuje się rozwiązania jeszcze bardziej utrudniające złodziejom kradzież. Systemy z immobilizerem są bowiem wyposażane obecnie w zmienny kod, co jednocześnie stanowi dodatkowy problem przy konieczności dorobienia zgubionego kluczyka.

Jeżeli właściciel posiada jego drugą, zapasową wersję, to usługa nie powinna być zbytnio skomplikowana. W takiej sytuacji wykorzystuje się transponder w kluczyku zapasowym do odczytania kodu i umieszczenia go w nowym kluczu. Usługi w tym zakresie jest w stanie wykonać dla swoich klientów zakład Auto-Zamki Ekspresowe Dorabianie Kluczy. Rozwiązanie takie nierzadko łączone jest z awaryjnym otwieraniem pojazdu, do którego właściciel nie posiada żadnego kluczyka. Nawet w autach z immobilizerem specjaliści potrafią odblokować drzwi i tym samym odzyskać dostęp do kabiny.

Jakie są możliwości dorobienia klucza z immobilizerem?

Wspomniane już dorobienie kluczyka samochodowego z immobilizerem na podstawie zapasowego egzemplarza to zatem najprostsze rozwiązanie, które jednak nie zawsze jest dostępne. Nawet jeżeli można taką usługę wykonać, dobrze jest przemyśleć ponowne kodowanie systemu zabezpieczającego przed kradzieżą i wykonanie zupełnie nowych kluczy samochodowych. Taki sposób jest też stosowany w sytuacji, gdy właściciel samochodu nie posiada dostępu do zapasowego kluczyka z immobilizerem.

Usługi związane z jego dorobieniem można zlecić autoryzowanemu serwisowi producenta pojazdu. Jest to jednak bardzo kosztowne rozwiązanie, którego realizacja nierzadko trwa dość długo. W przypadku wyboru specjalistycznych zakładów zajmujących się dorabianiem kluczy z immobilizerem, kierowcy są w stanie otrzymać nowy kluczyk o wiele szybciej. Niewątpliwie największym atutem takiej metody jest jej dość niski koszt. Często mowa o kwotach kilkukrotnie niższych niż w przypadku zlecenia dorobienia klucza z immobilizerem autoryzowanemu serwisowi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz