Artykuł sponsorowany

Domowe maszyny do szycia w ofercie firmy Sintex

Domowe maszyny do szycia w ofercie firmy Sintex

Zakup pierwszej domowej maszyny do szycia to niełatwe zadanie. Tyle samo trudności może przysporzyć nam wymiana modelu, z którego korzystaliśmy przez lata. Łatwo pogubić się w gąszczu dostępnych ofert, których z roku na rok przybywa. Aby nieco ułatwić sobie zakup maszyny do szycia, warto skorzystać z pomocy firmy Sintex. Znajdziemy tam szeroki wybór najlepszych urządzeń do szycia do użytku domowego.

Maszyna mechaniczna czy elektroniczna – co je różni?

Wybór maszyny do szycia powinniśmy uzależnić od swoich umiejętności krawieckich, doświadczenia i możliwości finansowych. W sprzedaży są maszyny mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze wzorowane są na tradycyjnych modelach i wymagają manualnego wprowadzania wszystkich ustawień. Mechaniczne urządzenie na pewno zadowoli krawcową, która jest mocno przywiązana do tradycji i która lubi mieć pełną kontrolę nad igłą, nitką i ściegiem.

Maszyny elektroniczne z kolei są cenione przez osoby, które kochają nowinki technologiczne. Urządzenie znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, dzięki wielu rozbudowanym funkcjom. Elektroniczna maszyna sama obcina nici, dba o odpowiednie zabezpieczenie ściegu i „podpowiada”, jaką stopkę i ustawienia zastosować, by otrzymać jak najlepsze efekty pracy. Jak tłumaczy specjalista z firmy Sintex – komputerowe maszyny do szycia to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, jednak żadna maszyna nie uszyje nic za nas. Mimo wszystko komfort pracy na maszynie elektronicznej jest dużo wyższy niż w przypadku modeli mechanicznych.

Na jakie funkcje maszyny do szycia warto zwrócić uwagę?

Do użytku domowego zazwyczaj wystarczy maszyna, która oferuje kilka podstawowych i specjalistycznych ściegów. Są one przydatne zarówno podczas naprawy odzieży, jak i szycia nowych elementów garderoby. Niemalże wszystkie modele maszyn dostępne w sklepie Sintex mają ściegi elastyczne i overlockowe. Kolejną przydatną funkcją jest regulacja docisku stopki. Warto z niej korzystać w przypadku obróbki bardzo delikatnych tkanin lub wręcz przeciwnie – kiedy musimy zszyć kilka warstw materiału naraz. Ponadto maszyna powinna być wyposażona w automatyczny nawlekacz nici, regulację prędkości szycia i funkcję przyszywania guzików.

Ile powinna kosztować dobra, domowa maszyna do szycia?

Zanim omówimy ceny maszyn do szycia, warto podkreślić, by wybierać urządzenia renomowanych marek. Tylko wtedy zyskamy gwarancję najwyższej jakości i niezawodności. Nie będziemy mieli też problemu ze znalezieniem części zamiennych na wypadek awarii. Firma Sintex ma w sprzedaży maszyny do szycia marki Brother, Janome, Juki i Elna w różnych wariantach cenowych. Trudno jednoznacznie określić koszt zakupu maszyny do szycia, ponieważ każdy z nas ma inne oczekiwania względem tego sprzętu i dysponuje odmiennym budżetem na ten cel. Niemniej jednak dobrą maszynę do szycia do domowego użytku można kupić już od 800 zł. Firma Sintex prowadzi sprzedaż stacjonarną i internetową. Zajmuje się również serwisem i naprawą maszyn do szycia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz