Materiał Partnera

Dom twierdzą nie do zdobycia – profesjonalne zamki drzwiowe

Dom twierdzą nie do zdobycia – profesjonalne zamki drzwiowe
Współczesna technika oferuje wiele sposób zabezpieczenia domu lub mieszkania. Mowa tu o alarmach, różnego rodzaju czujnikach oraz o systemie monitoringu. Niemniej jednak trzeba wyraźnie zauważyć, że na pierwszej linii frontu, jeżeli chodzi o ochronę posesji, zawsze stoją zamki drzwiowe. Co warto o nich wiedzieć oraz jakimi cechami powinny charakteryzować się najwyższej jakości zamki?

Dobre zamki drzwiowe – najważniejsze cechy

Często można usłyszeć, że dany produkt powinien charakteryzować się najwyższą jakością. Co dokładnie to oznacza w przypadku zamków? Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, na jakie zagrożenia w głównej mierze są narażone. W zdecydowanej większości przypadków zamki funkcjonujące w drzwiach są zamkami mechanicznym, a nie elektronicznym systemie działania. Dlatego jedyną szansą na ich sforsowanie jest fizyczna ingerencja. Zamki próbuje się wyłamać za pomocą łomów oraz młotów. Dlatego też konstrukcja zamka powinna być zaprojektowana z myślą o ponadprzeciętnej wytrzymałości mechanicznej. Inżynierowie korzystają przede wszystkim ze specjalnie wzmacnianych stopów stali. Najczęściej sprawia to, że choć zamek sam w sobie zostanie uszkodzony, to drzwi pozostają zamknięte.

Kolejną ważną cechą, którą charakteryzują się najlepsze zamki, szczególnie te, które służą jako zabezpieczenie drzwi zewnętrznych, jest szczelność konstrukcji. Uniemożliwia to pyłom i osadom przedostawanie się do wewnątrz mechanizmu, przez co może działać on bezawaryjnie przez długie lata. Aby mieć pewność, że zamówiony materiał charakteryzował się będzie najwyższą jakością, warto w tej kwestii zaufać jedynie najbardziej renomowanym dystrybutorom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Emlock, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia klientom fachowe doradztwo i montaż najlepszych zamków. Co jeszcze warto wiedzieć o zamkach?

Wybór odpowiedniego zamka

Paradoksalnie, wybór odpowiedniego zamka tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się zadaniem prostym. Trzeba wziąć pod uwagę szereg niezwykle ważnych czynników. Pierwszym z nich jest lokalizacja domu lub mieszkania. Jeżeli jest to np. mieszkanie w bloku w centrum miasta, sprawy związane z antywłamaniowością, nie są aż taki istotne, ponieważ istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo tego, że ktoś postanowi fizycznie forsować zamek, będąc otoczonym przez dziesiątki innych ludzi. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku domu jednorodzinnego, który znajduje się na uboczu.

Po drugie, trzeba wziąć pod uwagę sprawy związane z szeroko pojętą estetyką. Współczesne zamki drzwiowe produkowane są w wariantach standardowych – wierzchnich oraz nowocześniejszych – wpuszczanych. Wybierając odpowiedni zamek drzwiowy, warto kierować się przede wszystkim jego marką. Choć zamki od renomowanych producentów są wyraźnie droższe o tych mniej znanych, to wydatek ten zdecydowanie warto traktować w kategoriach inwestycji, która na pewno szybko się zwróci.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz