Artykuł sponsorowany

Dom Opieki Złota Jesień - jak wybrać dom opieki?

Dom Opieki Złota Jesień - jak wybrać dom opieki?

Opieka nad osobami starszymi to nie łatwe zadanie. Są to często osoby schorowane, które szukają opiekuna będącego w stanie podać mu lekarstwa czy ulżyć w bólu. Jednak seniorzy lubią też zabawę i długie rozmowy, dlatego osoba, która podejmuje się opieki powinna umieć słuchać i posiadać wysoki poziom empatii. Jednak najbezpieczniej starsze osoby czują się często w domu seniora, pod czujnym okiem profesjonalistów.

Kto opiekuje się seniorami w Polsce?

W Polsce przeważająca liczba seniorów jest pod opieką swoich najbliższych. Są to najczęściej dzieci, wnukowie lub inna bliska rodzina, bardzo często kobieta. W innych krajach jak Niemcy czy Wielka Brytania większość stanowią zawodowi opiekunowie, niezwiązani z osobą starszą. Sytuacja w naszym kraju się jednak zmienia i coraz częściej rodziny osób starszych, szczególnie z poważniejszymi chorobami korzystają z pomocy opieki całodobowej lub innych wyspecjalizowanych placówek jak na przykład Dom Opieki Złota Jesień. Jest to przede wszystkim podyktowane brakiem fachowej wiedzy na temat chorób osób starszych oraz tego jak im pomóc. Wiadomo, że osoby chore wymagają ciągłej obecności opiekuna lub wykwalifikowanej pielęgniarki, która w momencie krytycznym poda odpowiednią dawkę leku czy zastosuje medyczne fortele, aby ulżyć pacjentowi w bólu. Przeciętny człowiek nie ma niestety przeszkolenia medycznego, przez co nie chce brać na siebie tak dużej odpowiedzialności jaką jest życie człowieka.

Jak wybrać dom opieki?

Wybór odpowiedniego domu dla seniora to wcale nie krótki proces. Wręcz przeciwnie, jeśli chcemy mieć pewność, że oddajemy bliską nam osobę pod opiekę pracowników domu seniora powinniśmy sprawdzić kilka elementów. Przede wszystkim wybierzmy dom na stronie urzędu wojewódzkiego. Jeśli jest wpisany do urzędowego rejestru to znaczy, że placówka spełnia wymogi opisane w rozporządzeniu ministra polityki społecznej z 2005 roku. Dotyczy on standardów wyposażenia i wyszkolenia personelu placówki oraz podlega kontrolom. Przed wyborem domu opieki warto pojechać na miejsce i porozmawiać z dyrektorem na temat warunków i zasad panujących w placówce. Warto sprawdzić, czy dom ma windę do przewozu osób na wózkach inwalidzkich oraz zweryfikować czy personel zapewnia całodobową opiekę nad osobami starszymi. Nie bez znaczenia są też godziny odwiedzin, w których możemy spotkać się z najbliższymi. Trzeba pamiętać, że jeśli są one jedynie w określonych przedziałach może być nam trudno dopasować spotkania z grafikiem. Niektóre domy opieki umożliwiają urządzenie pokoju własnymi sprzętami co na pewno ma duży wpływ na samopoczucie osób starszych, które mogą poczuć się w nowym miejscu jak we własnym domu.

Oferta Domu Opieki Złota Jesień

Dom Opieki Złota Jesień z Gdańska to miejsce, w którym seniorzy otrzymują potrzebną im pomoc specjalistyczną oraz opiekę. Oferta składa się z zabiegów rehabilitacyjnych i leczniczych, zajęć aktywizujących, ćwiczeń indywidualnych oraz spotkań towarzyskich. Ośrodek prowadzi m.in. terapię zajęciową dla swoich podopiecznych, w ramach której uczestniczą w różnych zajęciach artystycznych i rękodzielniczych. W ramach długoterminowej opieki pielęgniarskiej zapewnione są również całodzienne wyżywienie oraz wsparcie psychologiczne i duszpasterskie. W placówce dostępna jest opieka dla pensjonariuszy przez całą dobę lub tylko w ciągu dnia. Przyjmowane są zarówno osoby z pełną sprawnością, jak i osoby starsze z niepełnosprawnościami lub przewlekłymi chorobami. .

Opracowanie:
Gdańsk, Hynka 12
tel. 58 559 21 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz