Materiał Partnera

Dokumenty kadrowo-płacowe – czym zajmie się biuro rachunkowe?

Dokumenty kadrowo-płacowe – czym zajmie się biuro rachunkowe?

Prowadzenie firmy przy jednoczesnym zatrudnianiu pracowników to niełatwe zadanie. Przedsiębiorca musi w takiej sytuacji dbać zarówno o rozwój swojej działalności, ale również sprawy kadrowo-płacowe. Ich prowadzenie można jednak zlecić specjalistom z dobrego biura rachunkowego, którzy zajmą się tego typu dokumentacją w sposób kompleksowy. Jakie konkretnie usługi wchodzą w zakres takiej obsługi księgowych?

Umowa właściwie przygotowana

Jednym z podstawowych elementów, o jakie należy zadbać przy zatrudnieniu pracownika, jest skonstruowanie wiążącej dla obu stron umowy. Musi być ona przygotowana zgodnie z obowiązującymi przepisami, co u wielu przedsiębiorców wzbudza szereg wątpliwości. Rozwieje je specjalista z dobrego biura rachunkowego świadczącego pełną obsługę kadrowo-płacową, w ramach której będzie w stanie dokonać opinii sporządzonej umowy lub wykona taki dokument własnoręcznie. Dzięki temu można lepiej zabezpieczyć zarówno swoje interesy, jak i osoby zatrudnianej.

Po przyjęciu jej na wybrane stanowisko w firmie konieczne jest również prowadzenie akt osobowych. Obecnie stanowi to obowiązek pracodawcy, który w swoim przedsiębiorstwie zatrudnia pracowników. Również i w tym zakresie pomogą księgowi z dobrego biura rachunkowego. Jednym z nich jest SM Komplex, które w ramach obsługi kadrowo-płacowej zajmie się też szeregiem innych kwestii, w tym m.in. zarejestrowaniem pracowników w ZUS oraz ich wyrejestrowaniem, ale nie tylko. Księgowi wystawią także świadectwa pracy czy opracują specjalne raporty kadrowe. Czym zajmą się w ramach administracji płac?

Finanse firmy pod ścisłym nadzorem

Od właściwego rozporządzania finansami przedsiębiorstwa w dużej mierze zależy jego rozwój. Utrzymanie się na rynku jest niełatwym zadaniem, dlatego właściciel firmy musi kontrolować jej finanse. Dotyczy to m.in. spraw płacowych – sporządzenie listy płac i właściwe naliczanie wynagrodzeń zgodne z zawartą umową i wykonaną pracą to zadania, które warto zlecić księgowym z dobrego biura rachunkowego. Dzięki temu przedsiębiorca zyskuje pewność, że każdy z jego pracowników otrzymał należną wypłatę w odpowiedniej wysokości i na czas.

Realizowanie przelewów bankowych to bowiem kolejna z usług realizowanych w ramach obsługi kadrowo-płacowej. Takie działania to dla firm także pomoc w zakresie obliczania podatku na drukach PIT-11, PIT-40, PIT-4R czy PIT-8AR. Roczne informacje o dochodach zatrudnianych osób muszą być także ewidencjonowane, co jest czynnością czasochłonną i wymagającą precyzyjnych obliczeń. To zadanie również warto powierzyć specjalistom z biura rachunkowego.

Opracowanie:
Nieszkowice Małe 46
tel. 661 556 799
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz