Artykuł sponsorowany

Docieplenie poddasza – nowoczesne metody izolacji cieplnej

Docieplenie poddasza – nowoczesne metody izolacji cieplnej

Adaptacja poddasza jest dobrą opcją, bo uzyskuje się dodatkową przestrzeń mieszkalną. Izolacja termiczna na strychu jest pierwszym krokiem do tego. Jej konieczność wynika m.in. z bliskości dachu oraz niekiedy braku kaloryferów. Do komfortowego użytkowania tej części mieszkania stosuje się więc solidne ocieplenie. Podpowiadamy, jak zrobić to nowoczesną technologią.

Metoda ocieplanie poddasza metodą natryskową

Izolacja natryskowa jest alternatywą dla tradycyjnych metod ocieplania. Jest to zaawansowana technologia, ale gwarantuje trwałość i szczelność, dlatego stosuje się je na poddaszach budynków każdego rodzaju od mieszkalnych po przemysłowe. Wymaga specjalistycznego sprzętu i materiałów izolacyjnych. Wykonawstwem zajmuje się wykwalifikowana ekipa,  np. firma Bor-Na PHU Zofia Grabowska z Radomska. 

Do prac wykorzystuje się piankę poliuretanową i poprzez dysze rozprowadza się ją równomiernie po powłoce i wszystkich zakamarkach. W praktyce dwa komponenty poliuretanu są zaciągane przez pompy do węży i mieszane pod ciśnieniem już pistolecie natryskowym. Następnie materiał jest wyrzucany na całą powierzchnię. Po chwili piana rośnie i zwiększa kilkakrotnie objętość, dzięki czemu wypełnione zostają wszystkie trudno dostępne miejsca. Po wykonaniu izolacji usługi wykończeniowe na poddaszu obejmują jeszcze przyklejenie ścianek i odpowiednie ich obrobienie. 

Zalety metody natryskowej w ociepleniu poddasza 

Poliuretan pozwala na precyzyjne rozprowadzenie materiału, co jest niekiedy wyzwaniem we wszystkich zakamarkach poddaszy. Ponadto, jeśli strych jest już zamieszkały, to ta metoda zapobiega dewastacji ścianek czy naruszeniu konstrukcji dachu. 

 

Innymi zaletami izolacji natryskowej są:  

  • trwałość i energooszczędność,
  • wodoszczelność,
  • szybkość aplikacji,
  • brak mostków termicznych,
  • lekkość materiału,
  • bezpieczeństwo bark drobnoustrojów w piance,
  • przyczepność system samonośny.

Co więcej, stanowi ona ochronę termiczną zarówno w zimie, jak i w czasie upałów. Poliuretan dodatkowo tworzy też barierę akustyczną.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz