Materiał Partnera

Dobrze wykonany pedicure gwarancją zadowolonego klienta

Dobrze wykonany pedicure gwarancją zadowolonego klienta

Lato kojarzy się przede wszystkim z luzem, swobodą i lekkimi ubraniami. Wysokie temperatury sprawiają, że równie chętnie zamieniamy pełne buty na delikatne klapki lub sandałki. Niestety uroki takich chwil może skutecznie zniszczyć zły stan naszych stóp po zimie - widocznie stwardniały w niektórych miejscach naskórek i nieestetyczny stan paznokci to efekt naszych wcześniejszych zaniedbań pielęgnacyjnych. Brzydko wyglądające stopy skutecznie zniechęcają nas do noszenia ulubionych letnich koturnów czy szpilek. W takich chwilach warto oddać się w ręce specjalistki. Dobrze wykonany pedicure pozwoli odczuć i zobaczyć natychmiastową różnicę w wyglądzie naszych pięt, skóry stóp i paznokci.


- Pielęgnacja stóp nie ogranicza się jedynie do ich codziennego mycia; tak jak w przypadku całego ciała, konieczne jest regularne stosowanie specjalnych preparatów m.in. zmiękczających i przeciwpotowych, a od czasu do czasu poddawanie się zabiegom wzbogacającym codzienne dbanie o pięty i paznokcie. Pedicure, bo o nim mowa, to także idealne rozwiązanie dla tych osób, które oczekują szybkiej i widocznej poprawy estetyki stóp - tłumaczy specjalistka z hurtowni CM Professional. - W każdym mieście znajduje się wiele zakładów posiadających w swojej ofercie usługę wykonania pedicure. Warto wybrać miejsce z polecenia przyjaciółki lub internautek z lokalnego forum czy strony na portalu społecznościowym; w salonie należy zwrócić uwagę na czystość i dokładnie wypytać personel o używane narzędzia i sposoby ich dezynfekcji. 


Wyróżnia się co najmniej kilka typów pedicure m.in. kosmetyczny oraz leczniczy. Ten pierwszy, najbardziej popularny, obejmuje zmywanie, piłowanie i oczyszczanie; w pedicure leczniczym zabieg jest wzbogacony o usuwanie m.in. nagniotków. Istotną kwestią jest wspomniana wcześniej jakość i czystość sprzętu. Koniecznie należy się dowiedzieć, czy narzędzia zostały odpowiednio zdezynfekowane po poprzedniej klientce. Warto także zwrócić uwagę na to, czy pedikiurzysta zakłada do zabiegu jednorazowe rękawiczki. Profesjonalistka powinna przed przystąpieniem do zabiegu dokładnie obejrzeć nasze stopy, celem stwierdzenia, czy w ramach podstawowego pedicure nie przyda nam się wcześniej np. zabieg usuwania wrastających paznokci.


Zabieg rozpoczyna się od usunięcia ewentualnych resztek lakieru na paznokciach - polega na dokładnym przyłożeniu do płytki wacika nasączonego zmywaczem, odczekaniu chwili, a następnie starciu warstwy lakieru. Następnie moczymy stopy w misce z ciepłą wodą przez ok. 15 minut. Do takiej pielęgnacyjnej kąpieli specjalistka dosypuje sól zmiękczającą, specjalny płyn do stóp, a czasem także relaksujące olejki aromatyczne. Pedicure tak rozpoczyna obcięcie paznokci (prosto, bez zaokrąglania boków). Następnie pedikiurzystka odsuwa skórki za pomocą specjalistycznego patyczka i wycina je cążkami, opiłowuje paznokcie i usuwa zgrubiały naskórek lub nagniotki za pomocą skalpela. Ostatnim etapem jest zastosowanie na stopy preparatów (w zależności od potrzeb: nawilżających lub regenerujących). Późniejsze kroki przebiegają tak samo, jak ma to miejsce w przypadku manicure na palcach u rąk - pedikiurzysta odtłuszcza płytki paznokci za pomocą specjalnego preparatu dostępnego w hurtowniach, a następnie nakłada w odpowiedniej kolejności bazę, lakier i top (utrwalający).


- Pedicure to zabieg wymagający odpowiedniej precyzji, wyczucia i możliwości pracy na najlepszym sprzęcie i z najwyższej klasy akcesoriami, w które warto zaopatrzyć się w specjalistycznej hurtowni. Nie każdy może go wykonywać, bo poza nabytymi umiejętnościami technicznymi dobrą specjalistkę charakteryzuje odpowiednia doza empatii i umiejętności nawiązania lekkiej i przyjemnej konwersacji w trakcie trwania zabiegu. Najlepszy sprzęt, wiedza i doświadczenie oraz indywidualne podejście do klienta to kluczowe elementy perfekcyjnie wykonanego pedicure - podsumowuje specjalistka CM Professional.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz