Artykuł sponsorowany

Dobry sposób na biznes, czyli kilka słów o najmie krótkoterminowym

Dobry sposób na biznes, czyli kilka słów o najmie krótkoterminowym

W ostatnich latach popularny stał się krótkoterminowy wynajem mieszkań. Co to jest, czy się to opłaca i jakie są wady i zalety tego rozwiązania - dowiesz się czytając ten artykuł. Tendencja ta jest korzystna dla właścicieli, zwłaszcza tych, którzy w ciągu roku wynajmują studentom nieruchomości. Przygotowując oferty wynajmu krótkoterminowego, mogą zminimalizować straty, gdy najemcy wracają do domu latem.

Czym jest najem krótkoterminowy?

Szybko rozpowszechnia się krótkoterminowy wynajem mieszkań. Coraz więcej turystów decyduje się na wynajem mieszkania lub apartamentu na kilka dni w wybranym mieście, zamiast szukać hotelu czy pokoju hotelowego. Zmęczeni odczłowieczaniem standardów hotelowych goście wybierają to rozwiązanie ze względu na prywatność, wygodę i konkurencyjne ceny. Lubią też bezpłatne korzystanie z kuchni, brak niewygodnych gości i spokojne tempo dnia, brak konieczności ścisłego ustalania godzin zameldowania i wymeldowania.

Jakie mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy?

Aby nasza oferta naprawdę konkurowała z hotelem, trzeba pamiętać o kilku warunkach. Przy wyborze noclegu dla turystów najważniejsza jest lokalizacja - jeśli wynajmowany apartament znajduje się w pobliżu (lub blisko z nią) największej atrakcji miasta, łatwiej będzie nam znaleźć kogoś chętnego na nocleg. W związku z tym krótkoterminowy wynajem mieszkań nie sprawdza się na osiedlach oddalonych od centrum miasta. Takie firmy jak  Carol House Karolina Paterak  oferują tego typu usługi.

Standard i wyposażenie

Istotne są też standardy i wyposażenie, które przełożą się na ceny wynajmu - każdy gość ma swoje oczekiwania. Bogatsi wybiorą apartamenty o luksusowym zapachu (oczywiście cena będzie odpowiednio droższa), a turyści z mniejszymi budżetami pokuszą się nawet o wynajęcie małego apartamentu na krótki okres, którego standard jest taki sam jak ten, który znają z hotelu Standardy są prawie takie same. Należy jednak pamiętać o wyposażeniu mieszkania w niezbędny sprzęt: naczynia i sztućce, ręczniki, pościel oraz sprzęt AGD i RTV. To przekracza wymagania długoterminowych najemców, ale turyści szukający noclegu wybierają najczęściej w pełni wyposażone apartamenty.

Formalności

Pod względem formy krótkoterminowe stawki najmu mieszkań niewiele odbiegają od tradycyjnych. Umowa najmu musi zawierać tylko określoną liczbę dni uzgodnioną z najemcą. Oczywiście nie można zapomnieć o dokładnym sprecyzowaniu warunków najmu i naliczeniu kaucji. W przypadku najmu krótkoterminowego nie będzie pobierana żadna opłata za media. Ich wydatki są wliczone w wyższy czynsz.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz