Materiał Partnera

Dobry lakiernik – jak go znaleźć?

Dobry lakiernik – jak go znaleźć?

Na rynku funkcjonuje bardzo wiele zakładów blacharsko-lakierniczych, ale nie wszystkie wykonują usługi na najwyższym poziomie. Podpowiadamy, jak znaleźć dobrego lakiernika.

Nie działaj sam!

Niektórzy kierowcy wszystkie prace związane z ich autem najchętniej wykonują na własną rękę. Nie zawsze jest to jednak korzystne rozwiązanie – mimo przyjemności, jaką miłośnikom majsterkowania przynosi wykonywanie drobnych napraw. Sytuacją, w której od razu trzeba się udać do fachowca, jest uszkodzenie lakieru – we własnym garażu nigdy nie poradzimy sobie z ubytkami tak, jak w profesjonalnym zakładzie lakierniczym. Specjaliści zalecają, by do lakiernika udać się od razu po zauważeniu nawet niewielkiej rysy czy drobnego uszkodzenia karoserii. Skąd taki pośpiech? Drobna rysa pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych szybko będzie się powiększać i wyglądać coraz gorzej. Co gorsza – ubytek lakieru może grozić naszemu pojazdowi korozją.

Sprzęt ma znaczenie

Niezależnie od tego, jakiej usługi potrzebujemy, pierwszym, na co musimy zwrócić uwagę w zakładzie lakierniczym, jest sprzęt. Najnowocześniejszy park maszyn i urządzeń świadczy o tym, że lakiernik śledzi nowinki i poważnie podchodzi do swojej pracy. Tylko w takim zakładzie możemy liczyć na usługę wykonaną na najwyższym poziomie. Kiedy chcemy, żeby nasz samochód został polakierowany, powinniśmy upewnić się, czy w zakładzie jest bezpyłowa kabina lakiernicza i promienniki podczerwieni. Trzeba jednak pamiętać, że sam nowoczesny sprzęt nie polakieruje naszego auta – potrzeba jest też wprawna ręka, doświadczenie i umiejętności pracowników zakładu. Oczywiście nie da się określić jakości usługi przed jej wykonaniem. Zanim jednak oddamy nasz samochód lakiernikowi, popytajmy o niego naszych znajomych – dobre opinie klientów to najlepsza rekomendacja.

Sprawdzone techniki

Kiedy już wiemy, że zakład lakierniczy cieszy się dobrą opinią, możemy zapoznać się z technikami, jakie stosuje w swojej pracy – od nich również zależy ostateczny efekt lakierowania. Citroen Rosiak. Rosiak G.  to stacja specjalistyczna zajmująca się blacharstwem i lakierowaniem samochodów marki Citroen w Warszawie. Zakład wyposażony jest w nowoczesne urządzenia. Samochody malowane są w kabinie lakierniczej bezpyłowej – pozwala to położyć lakier niezwykle czysto. Firma dysponuje własnym mieszalnikiem lakierów – dzięki czemu bez trudu dobierze każdy potrzebny kolor. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń, prace przeprowadzane w warsztacie wykonywane są „na sucho” – zgodnie z najnowszą technologią.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz