Materiał Partnera

Dobry agent ubezpieczeniowy – poznaj sekrety jego pracy i kompetencji!

Dobry agent ubezpieczeniowy – poznaj sekrety jego pracy i kompetencji!

Dzisiaj na rynku ubezpieczeniowym ciężko na własną rękę uzyskać dobrą umowę ubezpieczeniową, która będzie dla nas nie tylko korzystna finansowo, ale także która zapewni nam wiele dodatkowych udogodnień. Aby uniknąć błędnych inwestycji tego typu, należy zawsze prosić o poradę, a także reprezentowanie przed daną firmą naszych interesów, przez dobrego agenta ubezpieczeniowego! Dowiedz się, jak wygląda jego praca, i z jakimi specjalistami warto podejmować współpracę.

Wybór dobrego agenta ubezpieczeniowego – to prostsze niż myślisz!

Wybór dobrego agenta ubezpieczeniowego nie powinien być dla nas bardzo złożony. Dzisiaj działa ich na rynku stosunkowo wielu, a większość z nich okazuje się referencjami klientów, a także swoimi kwalifikacjami zawodowymi. To właśnie na te dwa wyznaczniki należy przede wszystkim zwracać uwagę. Jeśli chodzi o pierwszy z nich, sprawdzajmy przede wszystkim, ilość obsługiwanych klientów, to czy dany agent współpracuje z różnymi ich grupami – indywidualni, instytucjonalni, biznesowi – a także, czy cieszy się ich pozytywnymi opiniami. Jeśli chodzi o kwalifikacje zawodowe, przede wszystkim należy uwzględniać długość działalności na rynku, to czy dany specjalista nawiązał szczególną współpracę z jakimś towarzystwem ubezpieczeniowym, oraz to, czy posiada on uprawnienia doradcy finansowego. Jeśli wszystkie wymienione warunki zostaną spełnione, możesz być pewien korzystnej i długotrwałej współpracy, a także pomocy przy wyborze, podpisywaniu, a także egzekwowaniu postanowień umowy ubezpieczeniowej!

Już teraz warto polecić Agenta ubezpieczeniowego Justynę Orzeł, która współpracuje z towarzystwem AVIVA od 1997 roku, budując olbrzymią sieć stałych klientów. Jest to między innymi wynik szerokich kompetencji prawnych oraz ekonomicznych, czego potwierdzeniem jest certyfikat europejski EFC, czy członkostwo w MDRT (Million Dollar Round Table – prestiżowe, międzynarodowe stowarzyszenie agentów ubezpieczeniowych)! Justyna Orzeł pomaga swoim klientom uzyskać bardzo spersonalizowane ubezpieczenia na życie, domu i mieszkania, samochodu, inwestycji i oszczędności, ubezpieczeń dla firm, czy też tych emerytalnych.

Jak wygląda współpraca z agentem ubezpieczeniowym? – wywiad, projekt umowy, negocjacje, stała opieka

Pierwszym etapem współpracy z agentem ubezpieczeniowym, jest przeprowadzenie przez niego szerokiego wywiadu ekonomiczno-socjalnego, który pozwoli określić potrzeby ubezpieczeniowe Twojego domu, rodziny, czy też firmy. Na tym etapie specjalista analizuje możliwości klienta, z różnymi danymi ekonomicznymi i przemianami rynkowymi. Precyzyjne informacje pozwalają uzyskać między innymi nowoczesne symulacje oraz raporty.

Projekt umowy to drugi etap pracy agenta ubezpieczeniowego. To wtedy razem z nim klient, określa jak powinna wyglądać jego np. polisa na życie z pakietami dodatkowymi. Szczególnie ważne jest ustalenie zakresu możliwych płaconych składek miesięcznych, a także wypłacanych świadczeń, w przypadku wystąpienia szkody.

Trzeci etap to negocjacje agenta ubezpieczeniowego z danym towarzystwem. Według danych statystycznych, klienci korzystający z usług doradców, mogą uzyskać nawet o kilkadziesiąt procent lepsze warunki, od osób, korzystających tylko i wyłącznie z własnej wiedzy oraz katalogowych ofert. Jeśli dany agent związany jest z którymś z ubezpieczycieli od wielu lat, możesz mieć pewność, że jego klienci będą traktowani „na specjalnych zasadach” – dzisiaj konkurencyjność rynkowa, musi dążyć do właśnie tego typu działań elastycznych i preferencyjnych.

Podpisanie dobrze wynegocjowanej umowy to nie koniec współpracy z Twoim agentem ubezpieczeniowym. Jego zadaniem będzie również renegocjowanie umów, zrywanie ich, jeśli nie będą wypełniały danych postanowień, a także ściąganie należności, w wyniku poniesionych strat objętych ubezpieczeniem. W przypadku sporów, agent ubezpieczeniowy, pozwoli rozwiązać konflikt, bez konieczności angażowania adwokatów i wchodzenia na drogę sądową z ubezpieczycielem.

Opracowanie:
Lublin, Wojciechowska 5D lok. 1
tel. 607 280 530
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz