Materiał Partnera

Dobre ubezpieczenie turystyczne

Dobre ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne to dziś norma i to nie tylko, gdy wybieramy się na długie wakacje do egzotycznych krajów, ale także na krótsze wypady na narty, na wyjazdy służbowe, czy nawet na weekend. Ubezpieczenie turystyczne przydaje się zawsze, kiedy opuszczamy miejsce zamieszkania i cel podróży, jej długość ani pora roku nie mają tu znaczenia. Polisa ubezpieczeniowa zawsze służy temu, by zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji.

Polisa ubezpieczeniowa – fanaberia, czy konieczność?

Ubezpieczenie turystyczne może się przydać na wczasach w Polsce tak samo, jak podczas wyjazdu zagranicznego. Wszędzie mogą nam się przydarzyć różne sytuacje, w których narażeni jesteśmy na niebezpieczeństwo. Od złamania czy skręcenia kończyn, przez choroby, kradzieże (bagażu lub sprzętu), po konsekwencje szkód spowodowanych przez nas nieumyślnie wobec innych osób bądź mienia. Dzięki ubezpieczeniu za wszelkie postępowania związane z tymi nieprzyjemnymi sytuacjami nie musimy płacić z własnej kieszeni, lecz czyni to ubezpieczyciel. Jak mówi nam właścicielka Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Lisowska Paulina, do polisy można także dołączyć inne ryzyka, które chcielibyśmy włączyć w zakres naszego ubezpieczenia, dzięki czemu możemy zindywidualizować polisę według naszych potrzeb. Może to być na przykład ubezpieczenie od ryzyka terroryzmu.

Wiele możliwości ubezpieczenia

Niektóre ubezpieczenia są obowiązkowe w przypadku zawierania umowy ubezpieczenia turystycznego. Jest to ubezpieczenie kosztów leczenia oraz pomocy assistance. Dodatkowo można jeszcze wybrać na przykład:

 • ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej;
 • ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW);
 • koszty odwołania imprezy turystycznej;
 • koszty anulowania biletu;
 • koszty odwołania noclegu;
 • ryzyko uprawiania sportów (zarówno amatorko, jak i wyczynowo);
 • ryzyko wykonywania pracy;
 • ubezpieczenie utraty bagażu;
 • ubezpieczenie utraty sprzętu sportowego;
 • ryzyko zaostrzenia chorób przewlekłych;
 • bierne uczestnictwo w aktach terroru.

Polisa ubezpieczenia turystycznego może zatem zapewnić całościową ochronę nie tylko nas samych, ale także naszego mienia w czasie kiedy przebywamy poza domem. Cenne jest także ubezpieczenie OC, dzięki któremu chronimy nasze finanse w przypadku, kiedy nieumyślnie spowodujemy szkodę, której wartość trzeba pokryć z własnej kieszeni. Dobre ubezpieczenie turystyczne winno być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb oraz celu i charakteru podróży. Warto przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej porozumieć się z agentem ubezpieczeniowym i uzyskać od niego wszelkie niezbędne informacje

Opracowanie:
Lidzbark Warmiński, Lipowa 19
tel. 510 081 785
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz