Materiał Partnera

Dobre biuro rachunkowe dla twojej firmy

Dobre biuro rachunkowe dla twojej firmy

Wybór biura rachunkowego to dość trudne zadanie. Niezależnie czy posiadasz dużą firmę czy jednoosobową działalność gospodarczą, finanse twojego przedsiębiorstwa powinny być prowadzone poprawnie. Od dobrej kondycji finansowej zależy obecność twojego przedsiębiorstwa. Dobrze, gdyby wszelkimi sprawami księgowymi zajęło się profesjonalne biuro rachunkowe, jak Polsko-Niemieckie Biuro Rachunkowe z Nowej Soli.

Doświadczenie i kwalifikacje

Odpowiednie wykształcenie w kierunku rachunkowości, odbyte szkolenia i kursy podparte odpowiednimi dokumentami, jak też członkostwo w Stowarzyszeniu Księgowych przemawiają na korzyść biura i świadczą o tym, że pracują w nim osoby, które nieustannie się kształcą i podnoszą  swoje kwalifikacje. Bardzo ważne jest obowiązkowe i aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Sprawdź doświadczenie pracowników i to, jak długo biuro działa na rynku. Zapytaj o specjalizację, by mieć pewność, że twoja firma będzie mogła skorzystać tu z pomocy. Jeśli zatrudniasz pracowników, a biuro rachunkowe ma się zająć sprawami kadrowymi, istotne jest, by działało zgodnie z najnowszym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, czyli RODO.

Sprawna współpraca z biurem

Przy wyborze biura, poza kwalifikacjami, istotny jest również sposób jego działania. Dowiedz się czy kontakt  z twoim księgowym jest możliwy tylko w godzinach, kiedy biuro jest otwarte, czy w razie jakiejś sytuacji awaryjnej możesz dzwonić później. Zasięgnij informacji o sposobie otrzymywania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i rozliczeń (mail, sms, telefon). Zapytaj o możliwość przekazywania dokumentów drogą elektroniczną i o to kto zajmie się finansami twojej firmy w przypadku choroby lub urlopu twojego księgowego.

Co biuro rachunkowe może zaproponować twojej firmie?

Kompleksowość usług biur rachunkowych to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia sporą oszczędność czasu. W biurze rachunkowym, prowadzonym przez panią Ewę Borowiec można liczyć na fachową pomoc z zakresu księgowości. Obejmuje ona przede wszystkim prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, rozliczenie VAT, rozliczenie rocznych zeznań podatkowych, rozliczenia dla ZUS, deklaracje podatkowe, jak też reprezentowanie klientów w Urzędzie Skarbowym oraz w ZUS. Możesz zlecić księgowemu obsługę kadrowo-płacową. Biuro pomaga również przebrnąć przez wszelkie formalności podczas zakładania działalności gospodarczej oraz dobrać najkorzystniejszą formę opodatkowania.

Opracowanie:
Nowa Sól, Wojska Polskiego 12H
tel. 573 129 000
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz