Artykuł sponsorowany

Dobór kosiarki do ogrodu. Na co zwrócić uwagę?

Dobór kosiarki do ogrodu. Na co zwrócić uwagę?

Zbliżająca się wiosna to znakomita okazja do tego, aby zadbać o swój ogród i uzupełnić wyposażenie służące do jego pielęgnacji. Każda osoba lubiąca zajmować się zielenią, doskonale wie, jak duże znaczenie ma kosiarka. Chcąc wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie, można pogubić się w gąszczu modeli. Dlatego też poniżej podpowiadamy, jak wybrać najlepszą kosiarkę do prac w ogrodzie.


Kosiarka do ogrodu – jak wybrać właściwy model?

Aby kosiarka dobrze sprawdzała się w ogrodzie, urządzenie powinno być dobrane pod kątem trawnika. Niektóre z nich mają większy areał, a jeszcze inne są porośnięte wyjątkowo gęstą i bujną trawą. Od tych czynników powinien być uzależniony wybór właściwego sprzętu.

Jeżeli trawnik ma areał większy niż 1000 m2, warto postawić na kosiarkę samojezdną i z napędem na przednie koła. Zapewnia ona duży komfort podczas koszenia i szybkie wykonanie prac na nawet dużej powierzchni. W mniejszych ogrodach sprawdzi się kosiarka ogrodowa pchana i modele elektryczne.

Uwagę należy poświęcić również mocy urządzenia. Gęsta trwa i grube źdźbła wymagają tego, aby wykorzystywać kosiarkę z silnikiem o mocy minimum 4,5 kM. W przypadku kiedy skoszona trawa jest wykorzystywana jako kompost, sprzęt musi mieć jak najpojemniejszy kosz.

Nowoczesna kosiarka to prawdziwe ułatwienie dla ogrodnika. Jest ona niezbędna nawet w niewielkim ogrodzie, gdzie pomaga utrzymać trawnik w należytym stanie. Jeżeli będzie miała właściwe parametry oraz moc, to prace związane z pielęgnacją trawy staną się prawdziwą przyjemnością” – mówi ekspert z firmy Hein.


O czym warto pamiętać, wybierając kosiarkę?

Bardzo dobrą decyzją jest wybór kosiarki z funkcją mulczowania. Dzięki temu może ona drobno mielić skoszone źdźbła, które są następnie rozsypywane na trawnik. Sprawia to, że rosnąca trawa zostaje odżywiona oraz jest chroniona przed odparowywaniem wody.

Przyszli właściciele kosiarek, powinni zwrócić uwagę na to, czy wybrany model będzie łatwy w sterowaniu. Pod tym względem nie ma sobie równych sprzęt z kołami gumowymi i wyposażony w łożyska kulkowe. Liczy się także uchwyt kosiarki, który powinien zapewniać, że obsługująca ją osoba będzie mogła kosić trawę w pozycji wyprostowanej. Musi być on także ergonomiczny oraz tłumić wibracje generowane przez urządzenie.

Trawa powinna być skracana nie więcej niż o 1/3 swojej długości. Dlatego do prac w ogrodzie przyda się urządzenie, który umożliwia regulację wysokości koszenia.

Na zakupie kosiarki nie warto oszczędzać. Zdecydowanie opłaca się zainwestować w dobrej jakości sprzęt pochodzący od uznanego na rynku producenta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz