Materiał Partnera

Dobór biżuterii do okazji, stroju i typu urody – dowiedz się, jak to robić

Dobór biżuterii do okazji, stroju i typu urody – dowiedz się, jak to robić

W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszy się sztuczna biżuteria, wykonana nie tylko z imitacji metali szlachetnych, ale też wielu innych ciekawych materiałów. Błyskotki z prawdziwego złota i srebra to jednak nadal synonim elegancji, luksusu i trwałości na lata. Warto więc mieć w swojej szkatułce przynajmniej kilka szlachetnych, klasycznych elementów. Jak wybrać odpowiednią biżuterię dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby?

Odpowiednia biżuteria do typu urody – złoto czy srebro?

Wiele kobiet głowi się nad tym dylematem – jaki rodzaj biżuterii najlepiej pasuje do ich typu urody? Chociaż kwestię tę najlepiej rozpatrywać indywidualnie, istnieje kilka zasad określających ramy doboru rodzaju błyskotek do konkretnej osoby. Niezależnie od tego, jakiej biżuterii poszukujesz, warto decydować się na zakup tylko u sprawdzonych sprzedawców. Na doskonałą obsługę i najwyższej klasy oryginalne wyroby możesz liczyć
w sklepach jubilerskich prowadzonych przez firmę Zamek sp.j. w Warszawie.

Decydując się na zakup złota lub srebra, warto przede wszystkim znać swój typ urody. Najlepszą metodą do jego określenia jest wizyta u profesjonalnej kolorystki. W samodzielnej analizie pomóc mogą kwestionariusze online i inne narzędzia internetowe oraz własna obserwacja. Zasadniczo typy urody dzieli się na ciepłe i zimne. Dobrym trikiem do ich rozpoznania jest kolor żył, widocznych na wewnętrznej stronie nadgarstka. Zielonkawy odcień oznacza ciepły typ urody, niebieski zaś zimny. Biżuterię do nich dobierać można zaś następująco:

  • ciepły typ urody – złoto żółte i różowe,
  • zimny typ urody – srebro, platyna, białe złoto.

Jak wybierać biżuterię?

Biżuteria jest nie tylko ozdobą czy dodatkiem do stroju. Umiejętnie dobrana może podkreślić urodę noszącej ją osoby. Szlachetna biżuteria powinna harmonijnie komponować się z całością wizerunku – typem urody, ubiorem, makijażem, fryzurą. Ważne, aby pamiętać o umiarze i znać kilka zasad dotyczących dopasowania właściwych błyskotek do okazji.

Skromne, subtelne elementy są bezpiecznym wyborem w niemal każdej sytuacji. Szczególnie dobrze komponują się ze stylizacjami, w których znajduje się już wiele elementów przyciągających wzrok (mocny makijaż, suknia o ciekawej formie lub krzykliwym wzorze, awangardowa fryzura). Delikatna biżuteria sprawdzi się także na co dzień, w środowisku zawodowym.

Efektowne elementy biżuterii przeznaczone są głównie do kreacji wieczorowych. Podczas wieczornych wyjść warto postawić na kamienie szlachetne i inne błyskotki, które prezentują się świetnie w blasku świateł. Nie bój się zaszaleć w tym zakresie, szczególnie jeśli wybierasz się na mniej formalną imprezę. W sytuacjach oficjalnych warto jednak zachować umiar – bogato zdobiony naszyjnik może wizualnie zniknąć w przeładowanej stylizacji, doskonale ożywi za to prosty i skromny strój, nadając mu eleganckiego charakteru.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz