Materiał Partnera

Do czyszczenia jakich powierzchni sprawdzi się pranie ekstrakcyjne?

Do czyszczenia jakich powierzchni sprawdzi się pranie ekstrakcyjne?

Metoda prania ekstrakcyjnego polegająca na jednoczesnym aplikowaniu detergentu i odciągania wody oraz brudu to sposób na skuteczne czyszczenie różnych materiałów. Są to najczęściej tkaniny, z jakich przygotowuje się tapicerki meblowe bądź samochodowe, ale nie tylko. Pranie ekstrakcyjne wykazuje dużą efektywność również przy usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni elementów wyposażenia wnętrz – jakich?

Co można wyczyścić metodą prania ekstrakcyjnego?

Tapicerki samochodowe i meblowe są materiałami dość intensywnie eksploatowanymi. Z tego względu narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Mogą być one widoczne, ale pozostawać też zanieczyszczeniami znajdującymi się pod tkaniną. Mowa m.in. o kurzu i innego rodzaju pyłach, jakie wpływają negatywnie na wygląd tapicerek oraz mogą powodować reakcje alergiczne u ich użytkowników. Metodą na kompletne oczyszczenie takich materiałów jest pranie ekstrakcyjne.

Sposób ten świetnie sprawdza się również przy czyszczeniu elementów wyposażenia wnętrz w postaci wykładzin oraz dywanów. Pokrywa się nimi najczęściej podłogi. Naniesione z obuwia zanieczyszczenia w różnej postaci są nierzadko bardzo trudne do usunięcia, a stosowanie silnych detergentów powoduje uszkodzenie tkaniny. Bezpiecznym sposobem jest pranie ekstrakcyjne, w którym środek dopasowywany jest do rodzaju zanieczyszczeń i materiałów. Są to m.in. detergenty odplamiające czy neutralizatory nieprzyjemnych zapachów.

Jakie są najważniejsze zalety prania ekstrakcyjnego?

Wspomniana metoda usuwania zabrudzeń z tapicerek, wykładzin i dywanów, jest zatem przede wszystkim bezpieczna dla ich powierzchni. To duży atut, który w połączeniu z wysoką skutecznością sprawia, że pranie ekstrakcyjne staje się coraz popularniejsze w Polsce. Ważne jest, by było ono wykonane prawidłowo i z użyciem wysokiej jakości detergentów, co zapewnia firma Czysta Sprawa Renata Miller. Specjaliści powinni używać również odpowiednich urządzeń natryskowo-ssących stworzonych właśnie do prania ekstrakcyjnego.

Do istotnych atutów tej metody zaliczyć należy też optymalny czas schnięcia materiałów. Nie pojawia się na ich powierzchni żaden osad, co jest dużą zaletą przy tak wysokiej skuteczności czyszczenia. Wszystko to sprawia, że pranie ekstrakcyjne jest obecnie najbezpieczniejszym sposobem na wywabienie nawet bardzo trudnych do usunięcia plam z tapicerek, dywanów oraz wykładzin. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania neutralizatora nieprzyjemnych zapachów, co w połączeniu z użyciem silnych detergentów zapewnia przywrócenie tkanin do ich pierwotnego stanu.

Opracowanie:
Ruda Śląska, ks. Potyki 1 lok. 1
tel. 519 639 121
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz