Materiał Partnera

Do czego służy łóżko rehabilitacyjne?

Do czego służy łóżko rehabilitacyjne?

Ze sprzętem jakim jest łóżko rehabilitacyjne najczęściej spotykamy się w szpitalach i sanatoriach, rzadziej w domach. Łóżko rehabilitacyjne ma na celu zapewnienie pacjentowi wygody, mobilności i bezpieczeństwa. Przeznaczone jest przede wszystkim dla osób chorych. Zazwyczaj osoby, które nie miały do czynienia z takim sprzętem, nie wiedzą do czego służy. Dowiedz się tego!

Do czego służy i jak działa łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko rehabilitacyjne zaprojektowane zostało w celu ułatwienia opiekunom doglądania chorego. Łóżko zostało podzielone na sekcje i każda z nich może być oddzielnie ustawiana. W najnowszych modelach, mamy możliwość dokonywania tego za pomocą pilota. Dzięki temu, osoba chora nie musi za każdym razem kogoś wołać, ponieważ bez problemu może obsługiwać pilota samodzielnie.  Osoba ta może w dowolnej chwili przejść do pozycji półsiedzącej, np. poczytać książkę lub coś zjeść. Istnieją również łóżka rehabilitacyjne w których można regulować ich wysokość. Opiekunowie dzięki temu nie muszą schylać się nad osobą chorą ani obciążać kręgosłupa. Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne wyposażone są w uchwyty, barierki i wysięgniki. Wszystko to może pomóc w zmienianiu pozycji, podciąganiu się czy też w wstawaniu. Na naszym rynku istnieje wiele firm, takich jak np. Ak - Med Krzysztof Okła, która w swojej ofercie posiada usługę wypożyczania łóżek rehabilitacyjno-ortopedycznych.

Używane łóżka rehabilitacyjne

Używane łóżka rehabilitacyjne mogą zostać przez nas zakupione, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby tego typu sprzęt wypożyczyć. Są firmy, które świadczą usługi w tym zakresie i jeśli nie potrzebujemy łóżka na długi czas tylko np. na przejściowy okres i wiemy, że po jakimś czasie nie będzie nam ono po prostu potrzebne, powinniśmy zdecydować się na tą opcję. Zaoszczędzimy dzięki temu pieniądze, a także nie będziemy musieli męczyć się ze sprzedażą łóżka czy też z jego oddaniem. Używane łóżko rehabilitacyjne możemy kupić już w cenie około 1000 złotych, jednak istnieją także łóżka, których koszt sięga 2000 czy nawet 25000 złotych. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, ponieważ cena ta zależy nie tylko od stanu, w jakim znajduje się łóżko, ale także od jego wyposażenia oraz od tego, czy jest elektryczne. W internecie istnieje wiele ofert zawierających tego typu sprzęt. Pamiętajmy o tym, że w razie potrzeby, materac zawsze możemy kupić nowy. To właśnie ta część najszybciej się zużywa.

Opracowanie:
Skarżysko-Kamienna, Reja 47
tel. 503 008 353
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz