Materiał Partnera

Do czego służy kokon dla dziecka i jak go wybrać?

Do czego służy kokon dla dziecka i jak go wybrać?

Każdy noworodek chciałby poczuć się znowu jak u mamy w brzuchu. Jak tego dokonać? Nie ma nic prostszego - wystarczy zakupić specjalny kokon, który otuli nasze maleństwo z każdej strony - tak, by czuło się bezpiecznie i przytulnie. Na co jednak zwrócić uwagę przy jego zakupie i czy warto wybrać taki gotowy ze sklepu, czy może lepiej zamówić go u krawcowej? 

Kokon dla dzieci - czy warto?

Każdy niemowlak lubi, gdy jest otulony z każdej strony - wtedy czuje się jak u mamy w brzuchu. Kokon, inaczej mówiąc otulacz, to nic innego jak miękki materiał wykończony po bokach specjalną osłoną. Jego podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie maluszka przed “wyturlaniem się”, gdy ten leży np. na łóżku. Dzięki niemu dziecko będzie leżało w wygodnej oraz bezpiecznej pozycji u siebie w łóżeczku. Ponadto, taki kokon może być przydatny, jeśli dziecko leży na kanapie - otulacz odciąży nieco mamę, która nie będzie musiała co chwilę spoglądać na maluszka, by ten nie spadł z kanapy. Kokon dla niemowląt służyć może również jako dodatkowe zabezpieczenie w wózku, amortyzujące wstrząsy podczas spaceru. 

Wybierając kokon dla dziecka, warto dowiedzieć się, czy jego brzegi oraz długość można regulować za pomocą sznureczka - ułatwi to znacznie sprawę, gdy maluch zacznie szybko rosnąć. Ponadto, równie przydatną cechą będzie możliwość prania otulacza w pralce, która nie powoduje jego późniejszego odkształcenia.

Kupowany w sklepie czy szyty na zamówienie?

Decydując się na kokon, warto zastanowić się, czy jest sens kupowania go w zwykłym sklepie. Będzie on miał bezpośredni kontakt ze skórą noworodka, dlatego warto zadbać o to,  by był wykonany z najwyższej jakości materiałów i z jak najwyższą starannością. Z całą pewnością, zdecydowanie lepiej postawić jest na zaufaną pracownię krawiecką oraz szycie na zamówienie, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, że produkt jest odpowiedni dla naszego dziecka. 


Przede wszystkim, w pracowni takiej jak Sweet Minky pracują specjaliści, którzy pomogą dobrać odpowiedni rozmiar kokona - zazwyczaj jest to od 70 do 75 cm długości oraz od 30 do 35 cm szerokości. Ponadto, będziemy mieli tu pełną dowolność, jeśli chodzi o kolor otulacza. Bez żadnego problemu zamówimy taki, by pasował do kolorystyki wózka, czy pokoju dziecięcego. Warto też dodać, że szyjąc kokon na zamówienie, możemy być pewni, że został on wykonany z wysokiej jakości materiałów, a wypełnienie posiada odpowiednie atesty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz