Artykuł sponsorowany

Do czego służy klimatyzacja precyzyjna?

Do czego służy klimatyzacja precyzyjna?

Instalacja klimatyzacyjna kojarzy nam się z chłodzeniem pomieszczeń w upalne dni w celu zwiększenia komfortu termicznego przebywających w nich osób. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie tylko ludzie potrzebują komfortowych warunków, by pracować wydajnie. Precyzyjnie dobrany klimat jest bardzo ważny dla np. dla kondycji muzealnych eksponatów czy elektroniki. Zapewnia go klimatyzacja precyzyjna.

Czym jest klimatyzacja precyzyjna?

Klimatyzacja precyzyjna to instalacja służąca do chłodzenia serwerowni, banków danych, rozdzielnic, UPS-ów i innych obiektów, gdzie ciepło generowane jest przez nieustannie pracujące systemy informatyczne. Tym, co odróżnia klimatyzację precyzyjną od tradycyjnej, jest:

  • całoroczna praca – klimatyzacja precyzyjna pracuje w trybie 24/7 niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych,

  • regulacja wilgotności – na pracę delikatnej elektroniki wpływ ma nie tylko wysoka temperatura, ale i wysoka wilgotność,

  • duża ilość wymian powietrza – praca serwerowni związana jest z dużą gęstością mocy cieplnej, co wymusza konieczność eliminacji gorących punktów poprzez częstą wymianę powietrza,

  • rozbudowany system sterowania i modularna budowa,

  • free-cooling – system wolnego chłodzenia wykorzystujący zewnętrzny chłód w celu obniżenia kosztów eksploatacji klimatyzacji precyzyjnej.

Z klimatyzacji precyzyjnej korzystają też muzea, archiwa i biblioteki, choć w ich przypadku chodzi raczej o zapewnienie optymalnego mikroklimatu eksponatom, dokumentom oraz książkom.

Komu powierzyć montaż klimatyzacji precyzyjnej w serwerowni?

Projektowanie i montaż klimatyzacji precyzyjnej w stacjonarnych i mobilnych serwerowniach warto powierzyć firmie Peranek. Może się ona pochwalić 30-letnim doświadczeniem w budowaniu data center. Przedsiębiorstwo tworzy serwerownie w oparciu o indywidualne potrzeby swoich klientów. Bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach technologicznych i wysokojakościowych komponentach.

Zapewnia także kompleksową obsługę inwestycji – od wykonania projektu po profesjonalny montaż. Firmie Peranek można również powierzyć serwis klimatyzacji precyzyjnej, który wykonywany regularnie, gwarantuje wieloletnią i bezawaryjną pracę instalacji. Jest to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa danych zgromadzonych na dyskach, które w obecnych czasach, stanowią ważną część majątku firmy.

Opracowanie:
Warszawa, Ksawerów 21
tel. 22 853 34 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz