Artykuł sponsorowany

Do czego służy folia PPF?

Do czego służy folia PPF?

Wyjazd nowym autem z salonu zawsze budzi w nowym właścicielu wiele emocji. Z jednej strony jest to radość spowodowana spełnieniem swojego marzenia, z drugiej strach o zniszczenie nowego nabytku. A o rysy na karoserii przecież nietrudno – wystarczy przypadkowe przetarcie na parkingu, nieuważne zahaczenie kluczykiem, uderzenie drzwiami w krawężnik lub gwóźdź w rękach niewłaściwej osoby. Zadrapań można jednak uniknąć dzięki oklejeniu auta folią PPF.

Zalety folii PPF

Folia PPF to wyjątkowo trwały materiał, który firma Prestige – Detailing, zajmująca się czyszczeniem i odnawianiem pojazdów, wykorzystuje do zabezpieczenia lakieru samochodowego. Warto wiedzieć, że tym tworzywem można zabezpieczyć nie tylko karoserię, ale również inne elementy podatne na uszkodzenia elementy, takie jak lampy czy zderzaki.

Do niekwestionowanych atutów tej folii zalicza się nie tylko wspomnianą przed chwilą wytrzymałość, ale przede wszystkim zdolność do autoregeneracji. Jeśli nawet tworzywo zostanie uszkodzone, to promienie słoneczne sprawią, że materiał się rozgrzeje, a wszelkie zarysowania i mankamenty znikną. Ten fakt przyczynia się również do generowania oszczędności – poza tym, że nie musimy regularnie odwiedzać lakiernika, nie jesteśmy zobowiązani do regularnej wymiany warstwy ochronnej.

Kolejną zaletą folii PPF jest jej odporność na substancje chemiczne i środki myjące. Przy wyborze preparatu do czyszczenia nie musimy zastanawiać się, który preparat będzie odpowiedni – możemy kierować się wyłącznie indywidualnymi preferencjami. Co więcej, naszej karoserii niestraszne będą również srogie zimy, które obfitują w przyczyniającą się do powstawania rdzy sól drogową.

Folia PPF – czy warto się na nią zdecydować?

Oklejenie auta ochronnym materiałem to przezorna profilaktyka, która ma mnóstwo zalet i żadnych wad. Zabezpieczenie pojazdu folią PPF trwa zaledwie kilka dni, a jego cena, w porównaniu z kwotą, jaką przyjdzie nam zostawić w salonie samochodowym za prestiżową markę, jest kroplą w morzu wydatków związanych z koniecznością lakierowania i naprawy blacharskiej pojazdu za kilka lat.

Tworzywo jest zupełnie bezbarwne i nie odróżnia się od pierwotnego koloru karoserii, chyba że zdecydujemy się na popularny efekt dymienia niektórych elementów pojazdu, na przykład reflektorów przednich lub tylnych.

Zabezpieczenie samochodu przy użyciu najtrwalszej na rynku, innowacyjnej folii PPF ma zasadność zarówno w przypadku zupełnie nowych aut, jak i używanych pojazdów. To gwarancja żywego koloru i braku mankamentów na lakierze na długie lata.
Opracowanie:
Szczecin, Mieszka I 82 lok. 83
tel. 666 683 858
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz