Materiał Partnera

Do czego przyda się agregat prądotórczy w serwerowni?

Do czego przyda się agregat prądotórczy w serwerowni?
Agregaty prądotwórcze są powszechnie wykorzystywane w przedsiębiorstwach branży IT oraz zautomatyzowanych zakładach przemysłowych. Bez nich nie tylko częściej mogłoby dochodzić do awarii, ale w razie braku standardowego zasilania – praca byłaby niemożliwa i firma musiałaby ponieść straty finansowe. Jak działa agregat prądotwórczy i dlaczego jest ważnym elementem każdej serwerowni?

Czym jest agregat?

Agregat prądotwórczy – jak podpowiada już sama jego nazwa – jest urządzeniem, które stanowi samodzielne źródło prądu elektrycznego. Składa się z prądnicy, silnika, rozdzielnicy oraz urządzeń pomocniczych. Wszystkie te elementy są umieszczone w stabilnej stalowej konstrukcji, aby nie uległy zniszczeniu. Mogą stanowić główne źródło zasilania, co często ma miejsce np. w przypadku domków letniskowych znajdujących się wiele kilometrów od sieci elektrycznej. W przypadku przedsiębiorstw agregaty prądotwórcze są zasilaniem awaryjnym, które chroni urządzenia elektryczne i umożliwia pracę z nimi nawet w przypadku awarii.

Agregat w serwerowni

Nie da się ukryć, że agregaty prądotwórcze są bardzo ważne w przypadku serwerowni. W razie nagłego przerwania napięcia powinno nastąpić automatyczne przełączenie na źródło alternatywne.  Agregat potrzebuje od kilkunastu sekund do kilku minut, aby wyeliminować przerwę w zasilaniu. Żeby dodatkowo chronić serwerownię przed resetem urządzeń, warto zastosować zasilanie gwarantowane, poprzez wykorzystanie zasilaczy UPC. Dzięki zasilaniu awaryjnemu nie trzeba martwić się, że nagłe przerwanie napięcia spowoduje awarię lub utratę cennych danych.

Komu zlecić?

Kompleksowym montażem agregatów prądotwórczych zajmuje się między innymi firma Peranek, która od lat specjalizuje się w elektrotechnice oraz kompleksowej budowie serwerowni. Zlecenie wykonania instalacji odpowiedniej firmie jest bardzo ważne, gdyż profesjonaliści mają nie tylko doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Dobre firmy korzystają z niezawodnych urządzeń i materiałów instalacyjnych, które gwarantują bezpieczeństwo i wieloletnią trwałość.

Samo zbudowanie serwerowni i montaż agregatu prądotwórczego to jeszcze nie wszystko. Osoba odpowiedzialna za ich obsługę powinna przejść krótkie szkolenie, dzięki któremu będzie można bezpiecznie je użytkować. Niewłaściwe użytkowanie serwerowni i agregatu może prowadzić do awarii urządzeń lub porażenia prądem elektrycznym. Profesjonalna firma elektrotechniczna zajmie się zarówno szkoleniem, jak i specjalistycznym doradztwem w zakresie wdrożenia korzystnych rozwiązań oraz obsługi wszystkich niezbędnych elementów instalacji.

Opracowanie:
Warszawa, Ksawerów 21
tel. 22 853 34 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz