Artykuł sponsorowany

Dlaczego wzrasta popularność projektowania architektonicznego 3D?

Dlaczego wzrasta popularność projektowania architektonicznego 3D?

W przypadku obiektów publicznych, hal sportowych, czy też galerii handlowych, niezwykle istotne jest, aby projekt budynku maksymalnie wkomponowany był w otoczenie. Ważne jest, aby przedstawić budowlę w rzeczywistych wielkościach z uwzględnieniem lokalizacji, elementów konstrukcyjnych, architektonicznych oraz instalacji. Oczekiwania inwestorów w tym obszarze z roku na rok rosną. Dlatego coraz więcej firm przechodzi na projektowanie 3D. Na czym ono polega?

Czym jest projektowanie architektoniczne 3D?

Projektowanie architektoniczne 3D to tworzenie trójwymiarowych obiektów geometrycznych przy pomocy specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Zapis projektu zwykle odbywa się w postaci siatki wieloboków trójkątnych i czworokątnych, połączonych ze sobą w konkretną bryłę. Przykładem firmy, która wykorzystuje w swej pracy modelowanie przestrzenne, jest Inżynieris Biuro usług technicznych Tomasz Łuczak, opracowując w tej technologii projekty budowlane i wykonawcze.

Pierwszym krokiem w tworzeniu projektu 3D jest opracowanie koncepcji obiektu, wizualizacji stworzonego planu i utworzenie prototypu. Dzięki temu można bez ponoszenia dodatkowych kosztów poprawić wszelkie nieprawidłowości, czy też błędy przystosowując obiekt w 100% do oczekiwań klienta.

Zalety prezentacji projektu w rzeczywistości 3D?

Zastosowanie w biurach narzędzi do budowy modeli 3D budynków pozwala na sprawniejszą koordynację projektu, co jest istotne zwłaszcza w przypadku wielkopowierzchniowych obiektów, redukując ryzyko popełnienia błędu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest oglądanie efektów pracy jeszcze na długo przed uruchomieniem całego procesu budowlanego. Obecny rozwój technologii umożliwia przedstawienie projektu w otoczeniu, które można dowolnie kształtować (dołożyć oświetlenie, zieleń, drzewa, elementy architektury miejskiej), wpływając na atrakcyjność opracowywanej koncepcji architektonicznej. Fotograficzny realizm projektów trójwymiarowych pozwala działać na wyobraźnię klienta i zwiększa szanse na wybór oferty określonego biura.


Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz