Materiał Partnera

Dlaczego wynajem busa jest lepszy od innych środków transportu?

Dlaczego wynajem busa jest lepszy od innych środków transportu?
Istnieje wiele środków transportu, a samoloty i pociągi są chętnie wybierane przez turystów na całym świecie. Rozwiązania te mają jednak wiele wad, dlatego wynajęcie busa z kierowcą uznaje się za optymalne rozwiązanie w przypadku mniejszej grupki podróżnych. Wiele osób zastanawia się, czy jest to opłacalne.  Dlaczego lepiej wynająć busa niż wybrać alternatywne środki transportu?

Drogie bilety i mały bagaż

Każdy, kto przeczyta ten nagłówek, wie, że dotyczy on transportu lotniczego. I choć jego największą zaletą jest szybki czas podróży, zwykle na tym kończy się lista plusów. Nawet w przypadku najtańszych linii lotniczych trzeba zapłacić o wiele więcej niż za bilet na pociąg na trasie o podobnej długości. Ogromnym minusem samolotów jest też bardzo rygorystyczne ograniczenie w zakresie wymiarów oraz maksymalnej wagi bagażu. Za przekroczenie dopuszczalnej masy walizki dopłaca się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Jeśli konieczne jest zabranie ze sobą cięższych przedmiotów, lepiej rozejrzeć się za innym rozwiązaniem. I choć busy nie są dużymi pojazdami, mogą bez problemu pomieścić ciężkie torby oraz artykuły o niestandardowych wymiarach np. instrumenty muzyczne.

Opóźnienia PKP i dojazdy

Jak zostało już wcześniej wspomniane, tańszą opcją niż samolot jest pociąg. W naszym kraju nie cieszy się on jednak zbyt dobrą opinią, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Każdy, kto często podróżuje pociągami może potwierdzić, że potrafią być zawodne. Niejednokrotnie zdarzają się opóźnienia powyżej kilkudziesięciu minut, a rekordy sięgają kilku godzin. Podstawowym problemem, jaki stanowi dojazd pociągiem i samolotem jest też konieczność załatwienia sobie transportu na dworzec lub lotnisko. Co więcej, lotniska znajdują się tylko w większych miejscowościach, dlatego jest do nich mocno ograniczony dostęp. W przypadku wynajmu busa z kierowcą odbiera on pasażerów ze wskazanego miejsca i transportuje prosto do punktu docelowego.

Jakie jeszcze zalety mają busy?

Wynajmując busa najlepiej znaleźć rzetelną firmę, która cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Przykładem może być Wawrzyniak Travel, której siedziba znajduje się w miejscowości Stegna na terenie województwa pomorskiego. Największą zaletą busa, o której nie zostało jeszcze wspomniane, jest indywidualność. To pasażerowie decydują o czasie wyjazdu, trasie i ewentualnych postojach. Busy posiadają również bogate wyposażenie, które zapewnia wysoki komfort podróży, na przykład klimatyzację, odtwarzacz CD lub DVD, rozkładane wygodne fotele oraz przyciemniane szyby. Udogodnienia te są doceniane szczególnie w przypadku długich tras w okresie letnich upałów.

Opracowanie:
Stegna, Powstańców Warszawy 20A
tel. 602 356 934
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz