Materiał Partnera

Dlaczego watro zdecydować się na regenerację włosów w salonie fryzjerskim?

Dlaczego watro zdecydować się na regenerację włosów w salonie fryzjerskim?

Wymagasz najlepszej kondycji, przy czym nie ułatwiasz im zadania. Włosy pozbawione odpowiedniej pielęgnacji matowieją, wypadają, kruszą się i nie chcą się układać. Nie tylko brak pielęgnacji ma na to wpływ, ale też to jak żyjesz. Czy wprowadziłaś zbilansowaną dietę, uprawiasz sport i przebywasz na świeżym powietrzu. Jeśli stosujesz urządzenia do stylizacji – suszarkę i prostownicę, pamiętasz o zabezpieczeniu włosów odpowiednim preparatem?

Dlaczego Twoje włosy są w złej kondycji?

Włosy lubią delikatne kosmetyki, suszenie w naturalny sposób i ograniczenie do minimum środków chemicznych – informuje ekspert z salonu fryzjerskiego Fashion Room.

Farbowanie i stylizacja nie sprzyjają kondycji Twoich włosów. Kiedy jednak pomyślisz o tym, żeby pokazać się światu z nieułożonymi włosami, przechodzą Cię ciarki. Odstające kosmyki lub oklapnięte pasma przyklejone do głowy. Nie zawsze do twarzy nam w  dzikiej naturalnej stylizacji. Kolor włosów pozbawiony blasku i przygaśnięty nie doda Ci urody. Dlatego walczysz każdego dnia, koloryzujesz regularnie, prostujesz, aby okiełznać niesforne fale albo nakręcasz na szczotkę, aby zwiększyć objętość. Włosy są oprawą twarzy, wyznaczają klasę i styl. Męczone codziennie coraz mniej chcą współpracować. Możesz stosować domowe zabiegi, ale drogeryjne kosmetyki często napakowane są zapychaczami, które obciążają włosy, nie dając w zamian wymarzonego efektu. Pomyśl tylko, jak wiele oddałabyś czasu i pieniędzy za wymarzony kolor, a jak często odmawiasz fryzjerowi, kiedy proponuje Ci profesjonalny zabieg regeneracji włosów.

Profesjonalna regeneracja włosów w salonie – czy warto?

Na pewno nie raz oglądałaś się z zachwytem za kobietami, które olśniewały pięknymi włosami.  Taki efekt możesz uzyskać, jeśli zdecydujesz się na rytuał pielęgnacyjny w salonie fryzjerskim. Dobry fryzjer oceni stan i rodzaj włosów, a następnie dobierze odpowiednie preparaty, które wnikną w głąb włosa, zmiękczając go i zamykając łuskę. Często po koloryzacji, a nawet w okresie pomiędzy kolejnymi zabiegami warto od nowa zamknąć łuskę włosa, którą otwiera chociażby silny szampon i woda. Włosy stają się przez to szorstkie. Tracą blask i wyglądają na bardziej zniszczone, niż są w rzeczywistości. Fryzjer wykona zabieg z wykorzystaniem profesjonalnych, specjalnie dobranych kosmetyków oraz urządzeń. Kąpiel cieplna sprawi, że substancje odżywcze zawarte w masce dotrą głębiej i lepiej odżywią Twoje włosy. Efekty takiej pielęgnacji utrzymują się dłużej niż tej domowej. Dobry fryzjer poleci Ci też pielęgnację domową, zaproponuje wybór kosmetyków, które możesz stosować między wizytami, aby nieustannie cieszyć się pięknymi włosami, które nie będą już wymagały ciągłego podcinania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz