Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zobaczyć Małdyty i zatrzymać się w Zajeździe pod Kłobukiem?

Dlaczego warto zobaczyć Małdyty i zatrzymać się w Zajeździe pod Kłobukiem?

W Polsce jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest miejscowość Małdyty położona w województwie warmińsko-mazurskim, na trasie Kanału Elbląskiego. Na terenie gminy znajduje się wiele pamiątek z przeszłości. Na pewno warto zobaczyć Zajazd pod Kłobukiem. Jest to budynek nie tylko stanowiący drogocenny zabytek, ale także hotel z noclegiem i restauracją, serwującą przepyszne dania kuchni regionalnej.

Dlaczego Zajazd pod Kłobukiem jest tak wyjątkowy?

Polecany zajazd na Mazurach mieści się w 200-letnim budynku kompleksu pałacowego, będącego niegdyś we władaniu Augusta II Mocnego. Pięknie wystylizowane, eleganckie wnętrza oraz wyposażone w zabytkowe meble pokoje, sprawią, że każdy poczuje się tu wyjątkowo. W Zajedzie pod Kłobukiem, znajduje się restauracja po kuchennych rewolucjach, przygotowująca wyśmienite domowe jedzenie na podstawie najlepszej jakości składników od lokalnych dostawców. Można tu także zorganizować różne imprezy okolicznościowe.

„Nasz zajazd to idealna przestrzeń do celebrowania wszystkich wyjątkowych okazji. Każde spotkanie w gronie przyjaciół, a także wesele, chrzciny, komunia czy imprezy firmowe z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem, do którego chętnie będziecie Państwo sięgać pamięcią. Wspaniałym dopełnieniem przyjęcia będzie nasza zdrowa, regionalna kuchnia – bogactwo smaków i aromatów”

–  mówi przedstawiciel zajazdu w Małdytach.

Małdyty i okolice – co warto zobaczyć?

Po odpoczynku w historycznych wnętrzach Zajazdu Pod Kłobukiem warto udać się na zwiedzanie okolicy. Kilka kilometrów od Małdyt znajduję się godna uwagi miejscowość Budwity. Znajduje się tu kopalnia torfu oraz rezerwaty przyrody: „Zielony Mechacz” i „Niedźwiedzie Wielkie”. Warte zobaczenia są także między innymi: Kościół w  Zajezierzu i Sambrodzie, Pałac w Dobrocinie i Kanał Elbląski. Natomiast w samych Małdytach na uwagę zasługuje zespół dworca kolejowego z wieżą ciśnień.

Kajaki na Kanale Elbląskim

Jedną z atrakcji miejscowości Małdyty jest Kanał Elbląski, ciągnący się od Ostródy do Elbląga, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Jego szlak to 120 km tras, które można pokonać kajakiem czy jachtem. W tym roku odbył się tu pierwszy po ponad 50 latach przerwy flis Kanałem Elbląskim z wykorzystaniem 2,5-metrowej tratwy zbudowanej z sosny taborskiej. Wydarzenie to miało na celu przypomnieć jak niegdyś wyglądała praca flisaków i przybliżyć współczesnym pokoleniom kulturę flisacką.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz