Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto znakować tekstylia reklamowe metodą sitodruku?

Dlaczego warto znakować tekstylia reklamowe metodą sitodruku?

Odzież to jeden z najtrwalszych gadżetów reklamowych, a jednocześnie najlepszy nośnik przekazu marketingowego. W związku z tym wielu przedsiębiorców decyduje się na znakowanie tekstyliów w celu wypromowania swojej działalności. Przy hurtowym zamówieniu najlepiej sprawdza się metoda sitodruku, znana od wielu wieków. Z upływem technika ewoluowała, dając niemal nieograniczone możliwości w nanoszeniu wzorów graficznych na tkaninach.

Różnorodne farby

Technika nieustannie idzie naprzód, a wraz z nią również produkty, które stosuje się do znakowania techniką sitodruku. Obecnie drukarnie oferują realizację usługi za pomocą między innymi farb plastizolowych, wodnych oraz wywabowych. Pierwsze z wymienionych cechują się wysoką trwałością oraz gwarantują dobrą jakość odwzorowania projektu na tkaninie. Dzięki temu bez problemu tekstylia można prać nawet w wysokich temperaturach, a także prasować. Nadają się do tworzenia nadruków z dodatkiem brokatu lub o matowym bądź satynowym wykończeniu. Farby wodne z kolei straciły już nieco na popularności ze względu na produkty plastizolowe, jednakże ich mocną stroną jest odporność na temperaturę prania do 60 stopni. Ponadto wzory są niemal niewyczuwalne w dotyku, podobnie jak w przypadku farb wywabowych, które stosuje do znakowania między innymi firma Textildruk z Zielonej Góry.

Odmienne tekstylia

Metoda sitodruku jest jedną z najbardziej powszechnych ze względu na to, że można za jej pomocą nanosić projekty wzorów na zróżnicowanych częściach garderoby. Jedną z najpopularniejszych części odzieży, która stanowi skuteczny nośnik reklamowy, są koszulki. Nadruki można wykonywać właściwie w dowolnym jej miejscu – rękawie, z przodu lub z tyłu. Ponadto t-shirty stanową najbardziej uniwersalny element, który można podarować zarówno kontrahentom, jak i mogą służyć jako odzież pracownicza. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby znakowaniu poddać modne i praktyczne torby bawełniane. Ponadto sitodruk nadaje się do nanoszenia wzorów na grubsze materiały odzieży roboczej, a także parasole lub kamizelki odblaskowe.

Niski koszt

W przypadku nadruków reklamowych to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań. Z reguły przedsiębiorcy potrzebują znakowania wielu sztuk w jednym zamówieniu, a im będzie ich, więcej, tym niższe koszty poniosą. Wszystko ze względu na to, że przygotowanie maszyn jest czasochłonne, a koszt zawsze stały. Mimo niewielkich nakładów finansowych możliwe jest otrzymanie produktu o wysokiej jakości, który posłuży nawet kilkanaście lat czas, również przy intensywnej eksploatacji. To dlatego niezmiennie sitodruk pozostaje najpopularniejszą formą znakowania odzieży, zwłaszcza w branży reklamowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz