Materiał Partnera

Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu?

Dlaczego warto zlecić prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu?
Prowadzenie księgowości w firmie jest zadaniem trudnym i wymagającym odpowiedniej organizacji oraz dużej ilości wolnego czasu. W przypadku większych biznesów, właściciele firm nie są w stanie robić tego samodzielnie. Pozostają dwie możliwości: własny księgowy lub zewnętrzne biuro rachunkowe. Dlaczego druga opcja jest tak chętnie wybierana przez przedsiębiorców?

Koszty utrzymania księgowego

Praca księgowego nie jest łatwa, dlatego stanowisko to powinna obejmować osoba nie tylko odpowiednio wykwalifikowana, ale również uzdolniona pod kątem matematycznym i biznesowym. Do jej zadań będzie należało aktualne wypełnianie obowiązków związanych z księgowością oraz doradztwo i pomoc w podejmowaniu trudnych decyzji, zwłaszcza tych wiążących się ze sporymi kosztami.

Zadania księgowego w firmie:

  • prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów;
  • prowadzenie ewidencji przychodów na potrzeby zryczałtowanego podatku dochodowego;
  • dokonywanie rozliczeń podatkowych w zakresie podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług;
  • sporządzanie miesięcznych, kwartalnych lub rocznych deklaracji podatkowych PIT, VAT;
  • prowadzenie ewidencji majątku trwałego, magazynowej oraz wyposażenia;
  • sporządzanie rozliczeń rocznych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych dla właściciela;
  • udzielanie konsultacji podatkowych i rachunkowych;
  • kompleksowa obsługa rozliczeń z Urzędem Skarbowym oraz ZUS.

Koszty księgowego zależą od zakresu pracy, jaką będzie wykonywał. Jako pracodawca musisz zapewnić mu odpowiednie wynagrodzenie, które nie tylko pokryje potrzeby pracownika, ale też umożliwi mu dalszy rozwój i zdobywanie wiedzy oraz dodatkowych kwalifikacji. Niestety, cena utrzymania własnego księgowego zwykle jest nieopłacalna dla małych i średnich biznesów i kilkukrotnie wyższa niż usługi biura rachunkowego.

Dlaczego warto zatrudniać biuro rachunkowe?

Oprócz wcześniej wspomnianego niższego kosztu zaletą biura rachunkowego jest również wszechstronność. Zwykle są one prowadzone przez rzetelnych i doświadczonych w branży pracowników, którzy nie tylko zajmą się formalnościami, ale również prowadzą doradztwo i konsulting w zakresie podejmowania decyzji biznesowych, mogących przynieść korzyści przedsiębiorcy. Biuro Rachunkowe Natalii Majchrowicz znajduje się w mazowieckiej miejscowości Chotomów i może pochwalić się szerokim gronem zaufanych klientów. Firma nie tylko zadba o Twoje finanse – weźmie również pełną odpowiedzialność za ewentualne pomyłki, gwarantując wszystkim klientom ubezpieczenie OC w zakresie świadczenia swoich usług.  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz