Materiał Partnera

Dlaczego warto zlecić projektowanie ogrodu fachowcom?

Dlaczego warto zlecić projektowanie ogrodu fachowcom?

Piękny i zadbany, a jednocześnie niewymagający w pielęgnacji ogród jest marzeniem każdego właściciela domu. Ideałem jest stworzenie takiej kompozycji, która będzie zdobić otoczenie przez cały rok, a zarazem nie będzie wymagać wykonywania licznych prac ogrodowych. Uzyskanie takiego efektu wymaga wiedzy o gatunkach roślin oraz ich potrzebach. To jeden z powodów, dla którego warto powierzyć realizację projektu specjaliście.

Ogród na miarę potrzeb i gustów

Podjęcie decyzji o budowie domu jednorodzinnego oznacza, że musisz też przygotować się do zagospodarowania terenu wokół budynku. Jeśli dysponujesz działką o dużej powierzchni, jest ona świetną okazją do założenia ogrodu. To w nim zyskasz miejsce do wypoczynku, bezpieczną przestrzeń do zabawy dla dzieci, a jednocześnie pozostaniesz w stałym kontakcie z naturą. Zieleń ma też korzystny wpływ na psychikę i wzrok, zapewnia ożywczy cień w upalne lato oraz wzbogaca powietrze w tlen. Aby ogród cieszył i nie stał się Twoim problemem, musisz też zadbać, aby był dostosowany do Twoich możliwości, potrzeb i preferencji. Osoby pracujące zawodowo, które nie mają czasu na pielenie rabatek i przycinanie krzewów, powinny zdecydować się na rośliny mało wymagające w pielęgnacji. Rabaty kwiatowe, chociaż piękne, wymagają stałej opieki. Warto też zrezygnować z oczka wodnego, jeśli w ogrodzie bawią się dzieci.

Jakie korzyści przynosi projektowanie ogrodu przez specjalistę?

Założenie ogrodu nie jest proste – wymaga wiedzy o gatunkach roślin i ich potrzebach, takich jak typ stanowiska czy warunki glebowe. Aby kompozycja cieszyła wzrok przez 12 miesięcy, niezbędne jest dobranie gatunków, które kwitną w różnych miesiącach lub pozostają zielone przez cały rok. Ważne jest też uwzględnienie sympatii i antypatii niektórych roślin. Posadzone blisko siebie, mogą się wzajemnie niszczyć lub wspomagać rozwój. Powierzając projekt ogrodu firmie Wojti Kardacz Genowefa, Przybysz Anna s.c., możesz zyskać wiele korzyści:

  • Twój ogród będzie gustowny i estetyczny, a jednocześnie funkcjonalny,
  • znajdzie się w nim miejsce nie tylko dla roślin, ale również dla Ciebie i Twoich bliskich,
  • kompozycja będzie dopasowana do Twojego gustu i preferencji,
  • rośliny zostaną dobrane do warunków środowiskowych, dzięki czemu będą się intensywnie rozwijać,
  • charakter ogrodu będzie dostosowany do Twoich możliwości zajmowania się nim,
  • gatunki roślin zostaną skomponowane tak, żeby kwitły w różnych miesiącach i jak najdłużej tworzyły piękną dekorację,
  • ogród będzie uporządkowany, z wyznaczonymi ścieżkami i strefami rekreacji czy zabaw dla dzieci,
  • kompozycja roślin, małej architektury i innych elementów stworzy efektowną całość o bogatej gamie kolorów, faktur i kształtów.

Dodatkową korzyścią, jaką możesz zyskać, powierzając wykonanie projektu ogrodu firmie ogrodniczej, jest to, że zajmie się ona jego realizacją. Nie musisz więc tracić czasu na sadzenie roślin i porządkowanie alejek. Zyskujesz przy tym gwarancję, że wszystkie okazy zostaną posadzone prawidłowo i w zgodzie z zasadami sztuki ogrodniczej.

Opracowanie:
Mrowino, Ogrodowa 13
tel. 697 936 275
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz