Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdobyć wykształcenie jako technik elektroradiolog?

Dlaczego warto zdobyć wykształcenie jako technik elektroradiolog?

W dzisiejszych czasach po skończeniu szkoły średniej często nie wiemy, co mamy zrobić ze swoim życiem. Jedni wybierają studia, a inni podejmują pierwsze czynności zawodowe. Jeśli nie wiemy, co tak naprawdę chcemy w życiu robić, warto zastanowić się nad zdobyciem praktycznego zawodu, który do tego jest bardzo ceniony w branży medycznej. Mowa o techniku elektroradiologu. Kierunek ten znajdziemy w ofercie szkół policealnych. Zobacz, czym on jest, a także, jaką pracę możemy podjąć po jego zakończeniu.

Co daje ukończenie kierunku technik elektroradiolog?

Szkoły policealne chcąc zachęcić coraz większą liczbę osób do uczęszczania do ich placówki, oferują im rozmaite kierunki, których zwykle nie znajdziemy w przeciętnej szkole. Jednym z takich kierunków jest technik elektroradiolog. Ukończenie tego kierunku pozwala na uzyskanie kwalifikacji MED.08, a to oznacza, że osoba z takim wykształceniem może świadczyć usługi w zakresie diagnostyki obrazowej elektromedycznej oraz radioterapii. W trakcie nauki na tym kierunku kwalifikuje się średni personel medyczny, aby osoby po zakończeniu nauki posiadały umiejętności związane z wykonywaniem badań diagnostycznych, a także terapeutycznych takich, jak EEG, RTG, EKG, rezonans magnetyczny, mammografia, audiometria, tomografia komputerowa, medycyna nuklearna czy spirometria.

Należy podkreślić, że po zakończeniu kształcenia absolwent tego kierunku przygotowany jest do podjęcia pracy w pracowniach diagnostycznych takich jak:

  • pracowania USG,
  • pracownia mammografi,
  • pracownia RTG,
  • pracowania tomografii komputerowej,
  • pracownia EKG,
  • pracownia EEG,
  • pracownia spirometrii,
  • pracownia rezonansu magnetycznego,
  • pracownia audiometrii,
  • pracownia densytometrii,
  • pracownia radioterapii,
  • pracownia EMG.

Gdzie podjąć naukę?

Jeśli chcemy zdobyć tytuł technika elektroradiologa, konieczne jest wybranie szkoły, która oferuje możliwość zdobycia wykształcenia w tej dziedzinie. Przy wyborze placówki warto zwrócić uwagę na to, jak długo trwa nauka, a także, jakie możliwości dana szkoła policealna nam oferuje. Nauka na tym kierunku w Krakowskiej Medycznej Szkole Policealnej im. Stanisławy Leszczyńskiej trwa 5 semestrów, czyli 2,5 roku. Tę placówkę warto wybrać ze względu na możliwość odbycia praktycznej nauki zawodu, co możliwe jest dzięki bardzo dobrze wyposażonym pracowniom, a także rzeczywistym warunkom pracy, np. w szpitalach, przychodniach i innych placówkach służby zdrowia.

Ta policealna szkoła oferuje również udostępnienie uczniom sprzętu, który na co dzień wykorzystywany jest przez służbę zdrowia. Jednym z nich jest nowoczesny aparat RTG, który został zakupiony do placówki. Warto podkreślić, że wiedza na kierunku technika elektroradiologa przekazywana jest przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, którą stanowią przede wszystkim lekarze oraz technicy elektroradiolodzy. Dodatkowym atutem jest to, że szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym, czyli zawodowy egzamin końcowy odbywa się w murach znanej placówki.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz