Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na zakup garażu blaszanego?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup garażu blaszanego?

Samochody, które nie są garażowane, znacznie szybciej tracą swój estetyczny wygląd. Stale narażone są bowiem na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych takich jak deszcz, mróz czy silne promieniowanie słoneczne. Postawienie garażu murowanego wiąże się ze sporym wydatkiem. Nie zawsze też mamy warunki na jego budowę – ograniczają nas wymiary działki czy brak czasu na realizację takiego przedsięwzięcia. W takiej sytuacji warto zainwestować w garaż blaszany. Dlaczego?

Konstrukcja garaży blaszanych

Standardowe garaże blaszane tworzone są z kątowników zimnogiętych pomalowanych farbą podkładową. Na tak przygotowaną konstrukcję nakładana jest blacha trapezowa ocynkowana lub akrylowa w wybranym kolorze z palety RAL. Wszystkie elementy łączone są ze sobą za pomocą nitów aluminiowych i śrub, co zapewnia trwałość i stabilność konstrukcji. Na końcu przykręca się dach.

Garaże blaszane montowane są na wylewce betonowej bądź na bloczkach betonowych. Pierwszy wariant stosuje się w przypadku, gdy garaż ma być na stałe przytwierdzony do podłoża. Drugi wariant sprawdzi się wtedy, kiedy miejsce parkingowe jest tymczasowe, a w przyszłości garaż ma stanąć gdzieś indziej. Produkcją tego typu garaży zajmują się firmy specjalizujące się w tworzeniu konstrukcji stalowych. Jedną z nich jest przedsiębiorstwo Konstal Sp. z o. o. działające na terenie całej Polski.

Zalety garaży blaszanych

Z zakupem garażu blaszanego wiąże się wiele korzyści. Przede wszystkim jego montaż nie nastręcza wielu problemów i jest znacznie tańszy, niż budowa tradycyjnego garażu murowanego. Inwestor nie potrzebuje też pozwolenia na budowę. „Blaszaka” można postawić w dowolnym miejscu na działce. Garaż da się w pełni dostosować do oczekiwań nabywcy, zarówno jeśli chodzi o rozmiar, kształt, jak i kolor blachy. Wzmocniona konstrukcja skutecznie chroni przed włamaniem i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Z drugiej strony jest też na tyle lekka, że demontaż czy przeniesienie garażu nie stanowi dużego kłopotu. Garaż blaszany może pełnić wiele różnych funkcji – składziku na narzędzia, przydomowego warsztatu czy magazynku. Jeśli chcemy czynnie korzystać z niego także zimą, warto pomyśleć o wykonaniu ocieplenia. Trzeba też zaznaczyć, że garaż blaszany nie wymaga żadnej konserwacji, co przekłada się na niski koszt użytkowania. Kiedy blacha ulegnie wyraźnemu zabrudzeniu, można oczyścić ją przy pomocy myjki ciśnieniowej.

Ile kosztuje garaż blaszany?

Cena garażu blaszanego uzależniona jest od standardu jego wykończenia oraz cennika firmy, której zlecimy montaż. Najtańsze blaszaki kosztują w granicach 1500-2000 zł, natomiast te wykonane z materiałów wyższej jakości – 3000-4500 zł. Droższe garaże charakteryzują się też atrakcyjniejszym wyglądem i większą funkcjonalnością.

Opracowanie:
Krasne-Lasocice 102
tel. 505 036 609
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz