Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na zakup energooszczędnych okien PCV? Sprawdź opinię specjalistów z Dm Projekt!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup energooszczędnych okien PCV? Sprawdź opinię specjalistów z Dm Projekt!

Jeżeli chodzi o okna fasadowe, to zainteresowani ich zakupem klienci z pewnością nie mogą narzekać obecnie na brak ciekawych opcji. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się energooszczędna stolarka PCV. Taki stan rzeczy wynika zarówno z przyczyn praktycznych, jak i w dłuższej perspektywie ekonomicznych. Z jakimi zatem informacjami na temat tego typu okien warto się zapoznać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Współczynnik przenikania ciepła a pakiet szybowy

Parametrem bezpośrednio decydującym o tym, z jak dobrym oknem ma się do czynienia, jest tzw. współczynnik przenikania ciepła. W katalogach reklamowych oraz w specyfikacjach technicznych produktów opisuje się go skrótem Uw. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Dm Projekt – im prezentowana wartość jest niższa, tym oczywiście lepiej. Dla przykładu okno o współczynniku 0,9 W/m2K sprawdzi się lepiej, niż to o współczynniku 1,2 W/m2K.

Energooszczędność stolarki zależy przede wszystkim od konstrukcji pakietu szybowego. Współcześnie zaleca się, aby klienci brali pod uwagę przynajmniej okna trzyszybowe, z ciepłymi ramkami dystansowymi oraz z wypełnieniem wnętrza kryptonem, argonem lub mieszaniną obu tych gazów. Dzięki temu będzie można mieć absolutną pewność co do tego, że zakupiona stolarka skutecznie uchroni budynek przed nadmiernymi stratami energii wytworzonej do ogrzania wnętrza. W dłuższej perspektywie oznacza to odczuwalne oszczędności finansowe.

Okna energooszczędne – dlaczego akurat z PCV?

Wykorzystanie do produkcji nowoczesnych okien wysokojakościowego tworzywa sztucznego, czyli PCV, niesie ze sobą wiele istotnych korzyści. Po pierwsze, jest to materiał bardzo odporny zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i na długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Po drugie, polichlorek winylu ma doskonałe właściwości hydrofobowe. Dlatego też wykonane z niego okna bez żadnych obaw mogą być instalowane w pokojach dziennych, a także w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takich jak łazienki oraz pralnie.

Po trzecie natomiast – jak słusznie zauważają fachowcy z firmy Dm Projekt – w przeciwieństwie do swoich drewnianych odpowiedników okna PCV nie wymagają przeprowadzania żadnych zabiegów konserwacyjnych polegających np. na ponownym lakierowaniu lub olejowaniu. Ponadto czyszczenie okien PCV ogranicza się jedynie do wykorzystania wilgotnego czyściwa i standardowego detergentu. Jest to zatem najlepsza propozycja dla osób, które w swoim wymarzonym domu chciałby mieć stolarkę o świetnych właściwościach izolacyjnych oraz łatwą w utrzymaniu.

Opracowanie:
Katowice, Strzelców Bytomskich 14
tel. 512 693 754
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz