Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne są często kupowane przez planujących podróż turystów, biznesmenów i osoby pracujące za granicą. Ochrona, którą w tym przypadku otrzymuje klient, polega na wypłacie świadczeń w przypadku wystąpienia określonych okoliczności. Ubezpieczony otrzymuje więc wsparcie finansowe w razie chorób, wypadków, kradzieży i innych sytuacji losowych. Dlaczego warto wykupić taką polisę? Oto kilka informacji!

Ubezpieczenie turystyczne od chorób i NNW

Osoby, które wykupiły polisę turystyczną, mogą czuć się bezpieczniej, jeśli za granicą przydarzy im się wypadek lub też nieoczekiwane problemy ze zdrowiem. Warto wiedzieć, że to od wysokości opłaconej składki zależy zakres ochrony oraz wielkość wypłacanych świadczeń. Sumy ubezpieczenia podane są na każdej wystawionej polisie i mogą mieć wartość od kilku do kilkuset tysięcy euro.

W praktyce więc warto przemyśleć ten wybór i ubezpieczyć się na odpowiednią kwotę. Klient posiadający taką ochronę najczęściej otrzymuje także numer infolinii, z którą należy skontaktować się w razie wystąpienia którejś z zawartych w umowie sytuacji. Są to najczęściej nagłe zachorowania, złamania kończyn i lub inne urazy ciała.

Ubezpieczenie turystyczne od kradzieży bagażu i OC

Podczas podróży mogą przydarzyć się także kradzieże. Z tego powodu warto ubezpieczyć swój bagaż na kwotę, która pokryje koszty ewentualnej straty. Ciekawą opcją w polisach turystycznych jest także ubezpieczenie OC, które zabezpiecza turystę na wypadek spowodowania wypadku osoby trzeciej lub też zniszczenia jej mienia. W praktyce więc jeśli klient przypadkiem zniszczy mebel lub sprzęt RTV należący do hotelu, lub innej osoby – może liczyć na to, że koszty takiego zdarzenia ureguluje jego ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie turystyczne – pokrycie kosztów transportu ciała

Wykupując polisę turystyczną, można także otrzymać pokrycie kosztów transportu ciała do kraju. Taka forma ubezpieczenia jest szczególnie istotna ze względu na duże opłaty, z którymi należy się liczyć, chcąc sprowadzić zmarłą osobę do ojczystego państwa.

W celu zakupu kompletnej polisy turystycznej warto wybrać doświadczoną agencję np. Piast Wołomin z Wołomina.

Zalety ubezpieczeń turystycznych

Do plusów wykupienia ubezpieczenia turystycznego należą m.in.:

  • wsparcie finansowe w chorobie,
  • odszkodowania za stracony lub zniszczony bagaż,
  • pomoc infolinii,
  • rekompensata za powypadkowe uszkodzenia ciała,
  • możliwość szybszego uzyskania pomocy medycznej,
  • poczucie bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych

Osoby, które wybierają się na narty, snowboard lub w celu uprawiania innego sportu, także powinny wykupić korzystną polisę. W przypadku złamań lub innych uszkodzeń ciała mogą one liczyć na rekompensatę za poniesione szkody zdrowotne w wyniku wypadków mających miejsce podczas aktywności fizycznych zawartych w umowie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz