Materiał Partnera

Dlaczego warto zdecydować się na światłowód?

Dlaczego warto zdecydować się na światłowód?

Operatorzy ciągle prześcigają się w zachwalaniu ofert. Toczą mniejsze bądź też większe spory słowne na temat specyfikacji technicznej. W ostatnim czasie światłowody znacznie zyskały na popularności. Coraz więcej osób się na nie decyduje. Okazuje się jednak, że nie każdy jest przekonany do światłowodu. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na taki internet!

Odporność na zakłócenia

Każda osoba, która miała przyjemność korzystania z tzw. “radiówek”, doskonale pamięta, jak mocno każde załamanie pogody wpływało na jakość połączenia z siecią. Wielokrotnie osoby posiadające domowe pracownie czy też warsztaty wyposażone w urządzenia elektryczne, narzekają na poważne wahania transferu lub nawet przerwy w działaniu sieci w czasie pracy, pomimo posiadania kabla. Fizyka jest niestety nieubłagana. Pole wytwarzane przez niektóre maszyny potrafi skutecznie zakłócić przekaz danych, uprzykrzając życie wszystkim, korzystającym z internetu domownikom. Dla światłowodu żadne urządzenia czy też warunki atmosferyczne nie stanowią żadnego zagrożenia.

Bezpieczeństwo i poufność

Standardowe okablowanie jest narażone na możliwość cyber włamania, wykorzystywania dostępu czy przejęcia danych. W porównaniu z tą technologią, konstrukcja światłowodu znacznie utrudnia tego typu aktywność, co przekłada się na bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Jest to jedna z największych i najistotniejszych zalet internetu światłowodowego.

Rozmiar

Rozmiar średnicy rdzenia wykonanego z włókna szklanego używanego do światłowodu jest naprawdę niewielka. Za tym symbolicznym wymiarem idzie także skromna masa. Światłowód nawet po pokryciu powłoką ochronną jest niewielki i niezauważalny. W przeciwieństwie do typowego okablowania, które w drodze do domowego komputera wije się wzdłuż ścian i wychodzi spod nie najlepiej przylegającej listwy przypodłogowej.

Przepustowość

Największą zaletą światłowodu jest jego przepustowość. Jest to maksymalna wielkość danych jaką daje się przesłać przez kanał w określonym czasie. Dawna infrastruktura była projektowana pierwotnie pod transmisję telefoniczną, w czasach gdy nikt nie myślał o przesyłaniu gigabajtów, nie mówiąc już o terabajtach danych. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np.  RATIO Technika Sieciowa Sp. z o.o., której specjalizacją jest spawanie i wykonywanie światłowodów. Warto zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która się na tym zna oraz która wykona wszystkie prace w prawidłowy sposób. Jest to niezwykle ważne.

Opracowanie:
Kraków, Friedleina 4 -6 lok. 121
tel. 12 632 74 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz