Materiał Partnera

Dlaczego warto zaopatrywać się w gazy techniczne z firmą Messer?

Dlaczego warto zaopatrywać się w gazy techniczne z firmą Messer?
Gazy techniczne są wykorzystywane w wielu branżach – od spawalnictwa aż po przemysł spożywczy. Profesjonalne zakłady produkcyjne powinny zaopatrywać się w zaufanym miejscu, które może zaoferować gazy wysokiej jakości i przede wszystkim bezpiecznie pakowane. Jakie gazy techniczne i ich mieszaniny znajdują w najnowszej ofercie przedsiębiorstwa Messer?

Jakie gazy oferuje?

Jedną z największych zalet firmy Messer jest ogromny wybór gazów technicznych, które są powszechnie wykorzystywane w polskim przemyśle. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • Acetylen – wykorzystywany w procesach cięcia, spawania, oczyszczania płomieniowego oraz żłobienia gazowego.
  • Argon – gaz obojętny chemicznie, który stosuje się w przetwórstwie metali, elektronice oraz technice oświetleniowej i izolacyjnej.
  • Azot – wykorzystywany w niemal każdej gałęzi przemysłu, między innymi w obróbce metali i pakowaniu produktów spożywczych.
  • Dwutlenek węgla – najbardziej wszystkim znanym kierunkiem wykorzystania jest jako dodatek do napojów gazowanych, a także do uzdatniania wody i produkcji suchego lodu.
  • Hel – jest jednym z najczęściej występujących w przyrodzie pierwiastków. Większość kojarzy go jako gaz nośny np. do napełniania balonów. Stosuje się go jednak także w innych dziedzinach, np. w obróbce metali, medycynie oraz elektronice.
  • Tlen – choć powietrze składa się głównie z azotu, to właśnie tlen jest kluczowym pierwiastkiem dla organizmów żywych. Oprócz medycyny i obróbki metalu znalazł swoje zastosowanie między innymi w przemyśle spożywczym i papierniczym.
  • Wodór – najlżejszy z gazów, który wykorzystuje się w przemyśle spożywczym, metalurgii, obróbce metali, farmaceutyce oraz elektronice.

Oprócz gazów jednorodnych, przedsiębiorstwo Messer oferuje również mieszaniny gazów specjalnych. Nie tylko standardowe mieszanki, ale również te przygotowane na indywidualne życzenie klienta, co jest wyjątkową usługą.

Dwutlenek węgla w postaci stałej

Przedsiębiorstwo zajmuje się również sprzedażą dwutlenku węgla w postaci stałej, czyli tzw. suchego lodu. Materiał ten jest wykorzystywany przede wszystkim do czyszczenia technicznego oraz jako czynnik chłodzący. Granulat suchego lodu to o wiele lepsze rozwiązanie niż zamarznięta woda, gdyż gwarantuje o wiele skuteczniejsze i intensywniejsze chłodzenie. Suchy lód ma temperaturę -78,5 stopni Celsjusza i doskonale sprawdzi się w transporcie i magazynowaniu produktów o znacznej wrażliwości na ciepło.

Firma Messer jest chętnie wybierana przez osoby zaopatrujące zakłady produkcyjne oraz specjalistyczne laboratoria. Produkty cieszą się pozytywną opinią klientów i są wysokiej jakości, dzięki czemu trafiają do coraz większego grona odbiorców.

Opracowanie:
Chorzów, Maciejkowicka 30
tel. 32 772 60 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz