Materiał Partnera

Dlaczego warto zainwestować w altanę do ogrodu?

Dlaczego warto zainwestować w altanę do ogrodu?

Wiosną i latem ogród bardzo często staje się dodatkowym salonem, w którym spędzamy większość wolnego czasu. Nic nie działa na nasz umysł bardziej kojąco niż towarzystwo i zapach pięknych, rozkwitających na wiele kolorów roślin. W takich warunkach znacznie przyjemniej spożywa się kolację z przyjaciółmi czy bawi z dziećmi. Jednak do aktywności tego typu, potrzebne jest odpowiednie miejsce. Wiele rodzin decyduje się na zakup ogrodowej altany z drewna. Dlaczego warto?

Funkcjonalna ozdoba każdego ogrodu

Drewniana altana to taki element małej architektury, który niemal od razu odmieni wygląd naszego ogrodu. Nawet parcela zaaranżowana w bardzo minimalistycznym stylu od razu zyska na elegancji. Altana wykonana z drewna bardzo naturalnie wkomponuje się w każdą przestrzeń, oferując nam prawdziwą oazę spokoju wśród zieleni. Ponadto może stanowić ona podporę dla roślin pnących. Zależnie od wielkości działki, możemy pozwolić sobie na małą, prostą altankę lub bardziej fantazyjną, zbudowaną na planie ośmiokąta. Jak radzi specjalista z firmy Drewmar, która zajmuje się produkcją altan ogrodowych i mebli na zamówienie- na początku dobrze jest poprosić fachowca o wykonanie projektu. Wówczas możliwe będzie stworzenie altanki na miarę potrzeb mieszkańców. Projekt można wzbogacić o pergolę, zewnętrzną ławkę czy nawet ogrodową huśtawkę. Wszystko zależy od naszej fantazji, oczekiwań i możliwości finansowych. Utalentowany stolarz z pewnością przychyli się nawet do najbardziej nietypowych pomysłów. Altana ogrodowa może nam dobrze służyć także poza sezonem letnim. Może stanowić doskonałe miejsce do przechowywania narzędzi ogrodowych na czas zimy. 

Jak wygląda montaż altany?

Po wykonaniu projektu i omówieniu go z klientem, stolarz przystępuje do pracy. Altana powstaje z wybranego przez nas gatunku drewna. Specjaliści do budowy ogrodowej altany polecają dąb szypułkowy, sosnę czarną, jesion, wiąz, orzech lub akację. Taka konstrukcja jest raczej łatwa w montażu. Każdy, kto choć raz składał meble z salonu, z pewnością poradzi sobie z montażem altany. Większość profesjonalnych zakładów stolarskich, wyręcza swoich klientów i w tym zadaniu. Cały proces realizacji zamówienia obejmuje także instalację altany w wybranym miejscu w ogrodzie.  Koszty związane z postawieniem jej na działce, zależą przede wszystkim od wielkości i stopnia skomplikowania całej konstrukcji. Istotny jest również rodzaj drewna, którego stolarz użyje do produkcji. Średni koszt altany ogrodowej to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz