Materiał Partnera

Dlaczego warto zabierać psa do salonu piękności?

Dlaczego warto zabierać psa do salonu piękności?

Zabiegi pielęgnacyjne dla psów odgrywają ważną rolę w codziennym życiu naszych ulubionych czworonogów. Bynajmniej nie chodzi wyłącznie o względy estetyczne! Odpowiednia pielęgnacja jest również gwarancją utrzymania psa w dobrym zdrowiu. Jeżeli nie masz możliwości wykonywania takich podstawowych zabiegów w domu, zabierz swojego pupila do salonu piękności!

Czym jest salon piękności dla psów?

Salon piękności dla psów - ta fraza dla wielu z nas brzmi infantylnie. Wydaje nam się, że zwierzęta przecież potrafią same o siebie zadbać. Być może jest w tym trochę racji, jednak decydując się na posiadanie psa, ponosimy za niego odpowiedzialność - również za jego pielęgnację oraz za zdrowie. Jaką rolę odgrywa tutaj salon piękności?

W takich miejscach jak Lassie Mobilna Stylizacja Psów Mariola Kozłowska nasze psy najczęściej mogą skorzystać z szeregu zabiegów, które mają na celu poprawienie ich wyglądu, ale również profilaktykę zdrowotną oraz zapewnienie komfortu.

Oferta salonu piękności dla psów

W salonie piękności dla psów pracują najczęściej groomerzy, czyli mówiąc kolokwialnie - fryzjerzy dla psów. Wizyta w takim miejscu zaczyna się najczęściej od dokładnej kąpieli. W tym celu używa się specjalnych odżywek oraz szamponów przeznaczonych do konkretnego rodzaju sierści, a także myjki pod odpowiednim ciśnieniem. Dzięki temu skóra psa będzie naprawdę czysta, co ciężko jest osiągnąć w domowych warunkach.

Kolejnym krokiem jest suszenie oraz wyczesywanie sierści, która nie została usunięta podczas kąpieli. Fryzjerzy używają rozmaitych szczotek oraz grzebieni, dzięki nim sierść Twojego pupila będzie puszysta i błyszcząca jak nigdy.

W salonie piękności można również poprosić o wyczyszczenie uszu oraz o obcięcie pazurów.

Dlaczego zabiegi pielęgnacyjne są ważne?

Zabiegi pielęgnacyjne nie tylko poprawiają wygląd psa, ale również mają wpływ na jego zdrowie. Regularne czyszczenie uszu jest ważne, ponieważ zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych, które z kolei mogą prowadzić do zakażenia o podłożu bakteryjnym, grzybiczym lub mieszanym. Istotne jest również utrzymanie pazurów w taki sposób, aby miały odpowiednią długość. Nie wszystkie psy ścierają pazury na spacerach, wtedy konieczne jest ich podcinanie. Zbyt długie pazury sprawiają zwierzęciu dyskomfort i w konsekwencji mogą prowadzić do powstania krzywizn. Kąpiele, a także wyczesywanie pozwalają na szybkie zauważenie pasożytów zewnętrznych, a także zapobiegają powstawaniu bezoarów i zapewniają psom komfort w codziennym życiu. To również ważne zabiegi ze względu na termoregulację podczas wysokich temperatur.

Opracowanie:
Legnica, Pruszyńskiego 4 lok. 3
tel. 693 375 252
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz