Materiał Partnera

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?

Makijaż permanentny stanowi formę tatuażu, który utrzymuje się na skórze od 2 do 5 lat. Na podstawową zaletę tego zabiegu wskazuje jego nazwa. Jednorazowa wizyta w gabinecie kosmetycznym pozwala osiągnąć efekt, widoczny przez długi czas - bez konieczności poprawiania. Koniecznym warunkiem jest dobranie koloru odpowiedniego do kształtu twarzy i urody klientki, warto zadbać o to szczególnie zwłaszcza ze względu na czas trwania efektu zabiegu.

Zalety permanentnego makijażu ust

Makijaż permanentny ust to świetne rozwiązanie dla osób, które mają nieregularny lub rozmyty kontur warg. Pomagają one także przy asymetriach związanych np. przechodzoną często opryszczką. Dzięki zabiegowi można też optycznie zmienić proporcje twarzy np. lekko powiększyć usta.

Zabieg może być wykonywany pod znieczuleniem, co powoduje mniejsze dolegliwości bólowe. Jego efekt jest widoczny szybko, ponieważ ew. opuchlizna i zaczerwienienia znikają po kilku dniach. Należy również na kilka dni poprzedzających zabieg, stosować kurację przeciw opryszczce i kontynuować po jego przeprowadzeniu według indywidualnych zaleceń, co zalecają kosmetolodzy z Centrum Zdrowia i Urody Atena.  

Kiedy stosować makijaż oczu?

Makijaż oczu również przeprowadza się w oparciu o wprowadzenie pod skórę pigmentu. Zabieg przeprowadza się dwukrotnie w odstępie 3-4 tygodni. Pomaga to na lepsze dobranie odpowiedniego koloru do cery klientki.

Jeśli chodzi o permanentny makijaż okolic oczu, jest to rozwiązanie cenione szczególnie przez kobiety mające problemy z wadami wzroku, które nie są w stanie same precyzyjnie pomalować powiek. Szczególnie polecany jest kobietom, które stosują soczewki kontaktowe. Płyny do soczewek często wpływają na trwałość tradycyjnego makijażu, który dodatkowo może podrażniać oczy osób stosujących szkła.

Wymagania dotyczące przeprowadzenia zabiegu

W wypadku zabiegu wykonania trwałego makijażu występuje wiele przeciwwskazań związanych z krzepliwością krwi, cukrzycą czy skłonnością do powstawania blizn, dlatego poprzedzony jest szczegółowym wywiadem medycznym. Bez względu na obawy jednak warto zaryzykować podjęcie się zabiegu, ponieważ pozwala on uzyskać trwały efekt, ale także zaoszczędzić czas. Każda kobieta ma świadomość, jak wiele energii trzeba włożyć w odpowiedni makijaż do pracy lub wieczorne wyjście.


Opracowanie:
Nysa, Bohaterów Warszawy 17
tel. 77 433 79 71
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz