Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać się na manicure hybrydowy do kosmetyczki?

Dlaczego warto wybrać się na manicure hybrydowy do kosmetyczki?

Manicure hybrydowy cieszy się niegasnącą popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Nie ma się czemu dziwić -  taka forma stylizacji paznokci jest bezpieczna, trwała i niezwykle efektowna. Wiele pań zdecydowało się nawet na zakup zestawu do manicure‘u hybrydowego i zaczęło hobbystycznie zajmować się robieniem paznokci. Niestety, choć ceny takich usług są zachęcające, nie każda z pań posiada odpowiednią wiedzę na temat pielęgnacji i obróbki płytki. Czy warto ryzykować wizytę u znajomej, która nałoży nam hybrydę? Dlaczego lepiej wybrać się do doświadczonej kosmetyczki?

Wnikliwa ocena kondycji paznokci

Nałożenie lakieru hybrydowego wymaga wcześniejszego przygotowania płytki. Nie jest to trudne zadanie, jeśli klientka ma naturalnie mocne, gładkie i zdrowe paznokcie. Tyle tylko, że nie każda kobieta może się takimi pochwalić. Większość pań narzeka na kruchość i łamliwość swoich paznokci. Częstym problemem jest także ich rozdwajanie się czy pojawianie się zgrubień bądź przebarwień. Wykonanie manicure’u hybrydowego na takiej płytce to zadanie dla specjalistki.

Jak informuje przedstawiciel z salonu kosmetycznego „Comfort” – doświadczona kosmetyczka najpierw ocenia stan paznokci, a dopiero potem decyduje, jaka stylizacja będzie dla nich najlepsza. Determinuje to także wybór produktów, których zadaniem jest nie tylko stworzenie estetycznej stylizacji na paznokciach, ale także ich wzmocnienie i odżywienie. Osoba, która robi paznokcie „po znajomości”, rzadko kiedy zainteresuje się kondycją naszej płytki. Nawet jeśli wykonana przez nią stylizacja będzie ładna, po kilku takich zabiegach i zdjęciu hybrydy, może okazać się, że nasze paznokcie wyglądają fatalnie.

Pełna higiena stanowiska pracy

Salony kosmetyczne, które dbają o jakość swoich usług i bezpieczeństwo klientów, bezwzględnie przestrzegają zasad higieny. W gabinetach tych znajdują się autoklawy, których zadaniem jest sterylizacja wszystkich narzędzi, które służą do stylizacji paznokci. Odpowiedzialna manikiurzystka zawsze pracuje w rękawiczkach i korzysta jedynie ze sprawdzonych produktów. Wszystko to wpływa na nieco wyższą cenę usługi.

Niestety standardem jest, że osoby, które zajmują się robieniem paznokci hobbystycznie, rzadko kiedy dbają o pełną czystość swoich narzędzi. Zdarza się, że ten sam pilniczek używany jest do kilku klientek, podobnie zresztą jak frezarka. Pamiętajmy, że sparzenie narzędzi we wrzątku nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Nigdy nie mamy pewności, czy osoba, która korzystała z zabiegu przed nami, była zdrowa. Nawet przez niewielką ranę do naszego organizmu mogą przedostać się wirusy i bakterie, które spowodują pogorszenie się naszego zdrowia.

Modna i trwała stylizacja

Dobra kosmetyczka wyczaruje nam na paznokciach prawdziwe cuda. Manikiurzystki, którym zależy na podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych, często uczestniczą w szkoleniach i kursach, na których uczą się nowych technik zdobienia paznokci. Dzięki temu mogą one zaoferować swoim klientkom cały wachlarz stylizacji – od klasycznych po naprawdę awangardowe. Panie, które zakładają hybrydy w domu, nie cechują się raczej aż takimi umiejętnościami manualnymi. Ich stylizacje są zwykle proste i niewymagające.

Opracowanie:
Zebrzydowice, ks. Antoniego Janusza 4
tel. 32 469 33 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz