Materiał Partnera

Dlaczego warto wybierać meble drewniane?

Dlaczego warto wybierać meble drewniane?

Aranżując mieszkanie, musimy podjąć wiele decyzji. Jedna z nich dotyczy doboru mebli oraz elementów wykończenia. Dostępne są różne materiały, które mają różnorodne zastosowania. Zawsze warto sięgać po sprawdzone, niezawodne rozwiązania, a takim jest drewno. Możemy wykorzystać je na wiele sposobów – wszystko zależy tu od naszej wyobraźni i umiejętności zatrudnionego stolarza.

Drewno w mieszkaniu

Drewno wykorzystujemy już na etapie budowy domu do konstrukcji dachu. Często spotykanym widokiem są również schody drewniane, bez których nie umiemy wyobrazić sobie wnętrza naszego domu.

Meble wykonane z drewna są najczęściej wybieranym przez Polaków rodzajem mebli – o ich popularności świadczy bogata oferta producentów mebli drewnianych, takich jak Rafał Pawelski działający w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Oferuje on różnorodne rozwiązania – zarówno owoczesne, jak i stylowe.

Dlaczego drewno jest zawsze dobrym wyborem niezależnie od stylu aranżacji? Ponieważ oferuje szerokie możliwości kreacyjne. Stolarz może z drewna wykonać meble o rozmaitych kształtach i pomalować je na przeróżne kolory, a właśnie te elementy nadają meblom charakter. Gładkie powierzchnie i proste linie zarezerwowane są dla nowoczesnych wnętrz. Ornamenty i rzeźbienia to domena mieszkań utrzymanych w klasycznym lub rustykalnym stylu. Ponadto, drewno wprowadza do mieszkania ciepło, dzięki któremu każdy, nawet minimalistycznie urządzony dom będzie przytulny.

Zalety mebli drewnianych

Uniwersalność to jednak niejedyny powód, dla którego meble drewniane są tak chętnie przez nas wybierane. Drewno to materiały niezwykle wytrzymały i trwały. Stoły, komody, łóżka czy inne elementy wyposażenia domu wykonane z drewna służyć nam będą przez wiele lat – a później również naszym dzieciom. W niejednej rodzinie na pewno jest jakiś mebel, z którego korzystała babcia, może nawet prababcia i nadal jest w dobrym stanie. Meble drewniane wymagają co prawda odpowiedniej pielęgnacji, ale związane z nimi korzyści znacząco przewyższają tę drobną niedogodność.

Z drewna wykonać możemy różne meble; kuchenne, łazienkowe, do salonu, jadalni czy sypialni. Sprawdzają się wszędzie – musimy zwrócić jedynie uwagę na rodzaj wykorzystanego drewna, które ma różne właściwości. Warto decydować się na drewno, ponieważ nie zawiera ono szkodliwych substancji i z tego powodu jest zdrowe dla alergików i nie tylko. Warto zwrócić też uwagę na to, że meble drewniane nie elektryzują się, dzięki czemu nie osiada na nich kurz. Ponadto dzięki swojej higroskopijności, czyli absorbowaniu i zwracaniu wilgoci, utrzymują dobry klimat otoczenia.

Opracowanie:
Warszawa, Lokajskiego 12 lok. 20
tel. 504 297 649
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz