Materiał Partnera

Dlaczego warto wybierać kartonowe pudełka?

Dlaczego warto wybierać kartonowe pudełka?
Z roku na rok można coraz wyraźniej dostrzec niepokojące zmiany klimatyczne, do których w dużym stopniu przyczynia się nieprawidłowa gospodarka odpadkami. Śmieci lądują w niewłaściwych miejscach i zanieczyszczają środowisko.  Wybranie kartonowych opakowań do swoich produktów to doskonałe rozwiązanie, aby ograniczyć produkcję rozkładającego się setki lat, niepotrzebnego plastiku. Czy warto się na nie zdecydować?

Ochrona środowiska

Jedną z największych zalet kartonowych opakowań jest zdecydowanie ich biodegradowalność. Karton może być poddawany recyklingowi i wykorzystywany wielokrotnie. Co więcej, w przypadku nieprawidłowej segregacji śmieci i wyrzucenia papierowego opakowania do środowiska – rozkłada się ono w zaledwie kilka miesięcy. W przypadku opakowań plastikowych czas ten może być wydłużony do dziesiątek, a nawet setek lat! Wobec wyraźnych zmian klimatycznych nie wolno być obojętnym. Producenci powinni dbać o to, aby generować jak najmniejszą ilość niepotrzebnych śmieci. Wymiana opakowań plastikowych na papierowe to dobry pierwszy krok w kierunku ekologii.

Czy opakowania kartonowe są trwałe?

Wiele osób obawia się jednak, czy kartonowe opakowania będą trwałe i odpowiednio zabezpieczą produkty na czas transportu oraz dystrybucji i sprzedaży. Z papieru można stworzyć naprawdę solidne pudełka, jednak ważne jest, aby korzystać z ofert dobrych zakładów produkcyjnych. Producentem wytrzymałych kartonowych opakowań jest między innymi firma Media Gold, której siedziba znajduje się w Krakowie. Żeby stworzyć trwałe opakowania, konieczne jest przede wszystkim właściwe wyposażenie przedsiębiorstwa w profesjonalne maszyny i sprzęty.  

Pozytywny wizerunek firmy

Oprócz niskich cen, przedsiębiorcy powinni pamiętać o jeszcze jednej zalecie stosowania kartonowych opakowań – wszelkie ekologiczne działania przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Działalności gospodarcze, które wspierają ochronę środowiska, zyskują wielu nowych klientów i mogą wyróżnić się na rynku. Wiele osób mając do wyboru dwie firmy o takim samym profilu działalności, wybierze tę, która stara się choć w małym stopniu przeciwdziałać zanieczyszczaniu środowiska naturalnego. Opakowania kartonowe są ekologiczne i tanie, ale nie oznacza to, że w jakiś sposób gorsze od tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Mogą mieć dowolny design i wiele różnych rozmiarów oraz grubości. Są one realizowane według gotowych projektów, ale także indywidualnych wskazówek klientów – w zależności od ich preferencji i oczekiwań.

Opracowanie:
Kraków, Tadeusza Śliwiaka 53B
tel. 505 500 591
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz